Będzie nowe referendum ws. Brexitu? Premier May się zgadza, ale stawia warunek

Theresa May zgadza się na przeprowadzenie referendum w sprawie Brexitu, ale pod jednym warunkiem.
Theresa May zgadza się na przeprowadzenie referendum w sprawie Brexitu, ale pod jednym warunkiem. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła deputowanym, że zgadza się na przeprowadzenie kolejnego referendum w sprawie brexitu. Jednak pod pewnym warunkiem – referendum zostanie dopisane do ustawy o wyjściu z Unii, którą deputowaniu muszą przyjąć.


Pat trwa od miesięcy, właściwie odkąd Brytyjczycy w referendum wypowiedzieli się na temat tego, że chcą opuścić Unię Europejską. Pewnie mało kto z głosujących wziął pod uwagę, jak wiele problemów spadnie na mieszkańców Wysp. Co chwila pojawiają się jakieś propozycje "ostatniej szansy", które mają doprowadzić do rozwiązania sporu o to, na jakich zasadach Wielka Brytania ma opuścić UE.

Brytyjskie media podały we wtorek wiadomość, że premier Theresa May zgadza się na przeprowadzenie kolejnego referendum w sprawie brexitu. Ale nie ot tak – ponowne głosowanie ma zostać pisane do ustawy o wyjściu z Unii. Ten zapis, jak i umowa wynegocjowana przez May z Unią musiałaby zostać przegłosowana w Izbie Gmin, zanim Brytyjczycy ruszą do urn.

Premier May zależy na tym, by parlament wreszcie dał zielone światło wynegocjowanym przez nią w Brukseli ustaleniom w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty. Chodzi między innymi o gwarancje dotyczące praw pracowniczych, ochrony środowiska i irlandzkiego mechanizmu ochronnego oraz "kompromisu" celnego.


źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców