#ZabierzDzieckoNaWybory. Dołącz do akcji z Beatą Tadlą, Joanną Przetakiewicz i głosuj z dziećmi!

Marcin Meller, Joanna Przetakiewicz, Beata Tadla i wiele innych osób zadeklarowały już, że w ramach edukacji obywatelskiej wezmą dzieci na wybory. Dołącz do nas!
Marcin Meller, Joanna Przetakiewicz, Beata Tadla i wiele innych osób zadeklarowały już, że w ramach edukacji obywatelskiej wezmą dzieci na wybory. Dołącz do nas! Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta / www.instagram.com/joannaprzetakiewicz / www.instagram.com/beatatadla
Nieważne jak nasze dzieci będą głosować, ważne żeby najpierw w ogóle się tego nauczyły. Dołącz do naszej wyjątkowej, apolitycznej akcji #ZabierzDzieckoNaWybory i niech młodzi się uczą.


Wszystko zaczęło się od Michelle Obamy. A dokładnie od tego fragmentu jej bestsellerowej biografii "Becoming. Moja Historia":

– Głosowanie było dla mnie nawykiem, zdrowym rytuałem odprawianym sumiennie i przy każdej okazji. Rodzice zabierali mnie na wybory, gdy byłam dzieckiem, a ja brałam Sashę i Malię z nadzieją, że dzięki temu zobaczą, jakie to ważne – napisała Michelle Obama.

Dlatego wpadliśmy na pomysł akcji #ZabierzDzieckoNaWybory. Nauczmy nasze dzieci głosować, niech to wejdzie im nawyk, niech będzie fajnym rytuałem, zaraźmy innych Polaków tym pomysłem.

Co trzeba zrobić? To proste. Zadeklaruj w social mediach (możesz już teraz:) - obojętnie czy to Facebook, Instagram czy Twitter - że zabierasz swoje dziecko na wybory. Koniecznie dołącz hashtag #ZabierzDzieckoNaWybory, żebyśmy się potem policzyli i parę słów, dlaczego uczysz swoje dzieci głosowania. Możesz też dołączyć zdjęcie, filmik, możesz zrobić sobie/wam selfiaka, coś narysować:) Ważne: zachęcanie do głosowania nie narusza ciszy wyborczej.

Udział w akcji zadeklarowali już między innymi Dorota Wellman, Joanna Przetakiewicz, Marcin Meller, Beata Tadla, Jarosław Kuźniar, Agnieszka Grochowska i wielu, wielu innych. Teraz czas na Ciebie.

Przez cały weekend będziemy publikować Wasze posty i deklaracje udziału. Będzie nam bardzo miło Cię widzieć.

Wrzuć zdjęcie, dołącz hashtag #ZabierzDzieckoNaWybory i do zobaczenia!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...