Scheuring-Wielgus zaklina rzeczywistość. Mówi o "wielkim sukcesie" Wiosny i o tym, że PiS ma "najtrudniej"

Joanna Scheuring-Wielgus nie dostała się do parlamentu, Wiosna ledwo przekroczyła próg. Posłanka mówi o sukcesie Roberta Biedronia.
Joanna Scheuring-Wielgus nie dostała się do parlamentu, Wiosna ledwo przekroczyła próg. Posłanka mówi o sukcesie Roberta Biedronia. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w wywiadzie dla Onetu twierdzi, że Wiosna Roberta Biedronia odniosła wielkie zwycięstwo i nie ma powodu, dla którego miałaby w przyszłości przystąpić do Koalicji Europejskiej.


– Koalicja Europejska może zaklinać rzeczywistość, ale niestety nie odniosła sukcesu – powiedziała w wywiadzie dla portalu Onet Joanna Scheuring-Wielgus. To samo można jednak powiedzieć o wyniku Wiosny, z list której Scheuring-Wielgus ubiegała się o mandat europosła. Wynik polityk był tak słaby, że nawet jeśli Robert Biedroń zrezygnuje z mandatu, to i tak posłanka nie pojedzie do Brukseli. Zdaniem posłanki Biedroń odniósł wielki sukces. – Najtrudniej dziś ma PiS, bo musi skonsumować zwycięstwo – stwierdziła posłanka. Scheuring-Wielgus jest przekonana, że wysoki wynik PiS przy relatywnie dużej frekwencji stawia partię Jarosława Kaczyńskiego w zupełnie nowej rzeczywistości.

Posłanka nie widzi powodu, by Wiosna miała przystępować do Koalicji Europejskiej czy jakiegoś innego tworu politycznego, bo jest trzecią siłą polityczną z którą należy się liczyć. Przypomnijmy – według danych z niemal 100 proc. komisji wyborczych ta trzecia siła ledwie o włos przekroczyła próg wyborczy i zdobyła najpewniej zaledwie trzy mandaty do Parlamentu Europejskiego.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców