To już oficjalne! PKW podała ostateczne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Jarosław Kaczyński może być zadowolony z wyniku PiS w wyborach do PE.
Jarosław Kaczyński może być zadowolony z wyniku PiS w wyborach do PE. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. W głosowaniu pewnie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem dopisała frekwencja przy urnach wyborczych.


Już wszystko jasne – PKW po godzinie 14:00 podała oficjalne wyniki wyborów do PE. Sondażowe dane wskazywały na pewne zwycięstwo PiS, a teraz wiadomo na pewno, że partia Jarosława Kaczyńskiego odnotowała kolejny wyborczy sukces.

PKW poinformowała, że PiS w niedzielnych wyborach uzyskało 45,38 proc. głosów. Druga była KE z wynikiem 38,47 proc. Najniższe miejsce na podium zajęła Wiosna (6,06 proc.).

Na kolejnych miejscach znalazły się: Konfederacja (4,55 proc.), Kukiz’15 (3,69 proc.), Lewica Razem (1,24 proc.), Polska Fair Play (0,54 proc.), Polexit (0,06 proc.), Jedność Narodu (0,02 proc.).

A jak prezentuje się rozkład miejsc w PE? PKW podała, że PiS uzyskało 27 mandatów. Koalicja Europejska zdobyła ich 22, a Wiosna Roberta Biedronia 3. Pozostałe ugrupowania nie wprowadzą swoich kandydatów do PE.

Frekwencja w wyborach była rekordowa. W głosowaniu wzięło udział 45,68 proc. uprawnionych do głosowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem