Zgwałcona w dzieciństwie 17-latka miała poddać się eutanazji. Prawda okazała się inna

17-letnia Noa Pothoven z Holandii poddała się eutanazji.
17-letnia Noa Pothoven z Holandii poddała się eutanazji. Fot. Instagram.com / @noamaestro
Noa Pothoven z Holandii poddała się eutanazji – taką informację opublikowało sporo mediów na całym świecie. Dziewczyna miała zdecydować się na ten dramatyczny krok, bo jak tłumaczyła, nie potrafiła poradzić sobie z problemami psychicznymi. I rzeczywiście, 17-latka zmarła, ponieważ odstawiła wszystkie płyny i przestała przyjmować pokarm, ale w jej przypadku do eutanazji nie doszło.


Noa Pothoven z holenderskiego Arnhem mogła poddać się eutanazji, zgodnie z obowiązującym prawem. 17-latka przekonywała, że nie potrafi sobie dalej radzić z własnym życiem, dlatego miała skorzystać z usług "specjalistów ułatwiających odejście".

No właśnie, miała, ale w rzeczywistości jej prośby o eutanazję rozpatrzono negatywnie. Zweryfikowała to dziennikarka "Politico" Naomi O'Leary.

Podobnie jak my, informację o dokonanej eutanazji podchwyciły media na całym świecie. Śmierć Pothoven jest faktem, ale doszło do niej w wyniku odstawienia płynów i pokarmów, co miało być świadomą decyzją dziewczyny. W takim przypadku o eutanazji mówić nie można.

Noa Pothoven od lat zmagała się z różnymi chorobami, które pojawiły się w jej życiu w momencie, kiedy została zgwałcona. Walczyła m.in. z depresją i anoreksją, a także zespołem stresu pourazowego.

Wcześniej Pothoven zasłynęła w Holandii jako autorka książki "Winning or Learning", która była jej biografią. Napisała w niej o swoich dramatycznych przeżyciach z dzieciństwa i próbach powrotu do zdrowia. 17-latka wspominała też o istotnym problemie w Holandii, dotyczącym braku placówek zajmujących się zaburzeniami psychicznymi nastolatków.


Przepisy dopuszczające eutanazję obowiązują w Holandii od 2002 r. Zezwalają one na przeprowadzenie eutanazji pod sześcioma warunkami. Jednym z nich jest to, że "cierpienie pacjenta jest nie do zniesienia i bez szans na poprawę" – opisywał portal mojaholandia.nl.

źródło: "Politico"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Skąd ten zachwyt nad Zandbergiem? 12 mocnych cytatów z wystąpienia lidera Lewicy
0 0"Oferta wpłynęła". Schetyna wyjawił, że jest drugi kandydat PO w prawyborach
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno