Wnętrza budynku Ministerstwa Zdrowia z reguły zachwycają. Podczas ostatniej Nocy Muzeów coś jednak poszło nie tak

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Noc Muzeów to szansa, aby wejść tam, gdzie na co dzień zaglądają tylko nieliczni. Swoje niedostępne dla zwiedzających podwoje miało w tym roku otworzyć również Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej.


Entuzjaści architektury zacierali ręce i pucowali obiektywy aparatów, które miały uchwycić piękno sal zaprojektowanych przez Henryka Marconiego. Niestety, ci, którzy nocą stawili się pod drzwiami pałacu na Miodowej mogli jedynie pocałować piękną, bo piękną, ale tylko klamkę.

Dlaczego do oprowadzania po budowli, która swój obecny kształt zyskała na początku XIX wieku, nie doszło? Władze ministerstwa miały rzekomo przestraszyć się fizjoterapeutów, którzy w ramach protestu mieliby do budynku wejść i nie chcieć go opuścić.

Czy to prawdziwy powód można jedynie spekulować, bowiem Ministerstwo zdecydowało się jedynie przeprosić za niedogodności - bez podawania powodów ich wystąpienia.

Można mieć nadzieję, że w przyszłym roku Noc Muzeów nie zbiegnie się w czasie z protestami pracowników służby zdrowia. Pałac Paca, otoczony klasycystyczną, półkolistą bramą, już z zewnątrz intryguje, ale prawdziwe zachwyty czekają w środku.

Wnętrza nie są jednorodne. Poszczególne sale zostały zaprojektowane w odmiennych stylach. Mamy więc Salę Kolumnową wzorowana na rzymskich termach oraz urządzoną w stylu Angielskiego Gotyku salę, w której oczekują goście Ministra. Największą atrakcję stanowi jednak Sala Mauretańska - utrzymana=e w odcieniach zieleni, błękitu i złota pomieszczenie nawiązuje stylem do architektury krajów arabskich.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ