"Trzymajcie się z daleka od mojego dziecka!". Prezydent Gdańska reaguje na tweety Wyszkowskiego

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie odpuści Krzysztofowi Wyszkowskiemu
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie odpuści Krzysztofowi Wyszkowskiemu Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Nagonka na Gdańsk przekracza kolejne granice. Nieakceptowalnie daleko w szczuciu na Aleksandrę Dulkiewicz i jej miasto zaszedł Krzysztof Wyszkowski. Mający w środowisku PiS status autorytetu były opozycjonista z czasów PRL swój hejt wymierzył w dziecko prezydent miasta znienawidzonego przez "dobrą zmianę".


Autorytet PiS wylał ściek
Wszystkie oszczerstwa użyte we wcześniejszej nagonce na Gdańsk mają się nijak do ostatnich postów publikowanych przez Krzysztofa Wyszkowskiego na Twitterze. Człowiek znany dotąd z hejtowania Lecha Wałęsy i Donalda Tuska, teraz uderzył nie tylko w Aleksandrę Dulkiewicz, ale i jej 11-letnią córkę Zosię.
Człowiek przez Andrzeja Dudę odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski opublikował na Twitterze serię wpisów pełnych wulgarnych insynuacji, trudnych do zacytowania przez przyzwoitych Polaków. Paszkwili podobnych do powyższych było niestety więcej.
Krzysztof Wyszkowski po pewnym czasie przestraszył się chyba konsekwencji i skasował tweety, ale internauci zachowali screeny, które z pewnością posłużą jako dowód w sprawie sądowej. Aleksandra Dulkiewicz ataków na swoją córkę nie zamierza bowiem darować."Jestem odporna i nie może mnie pan obrazić" – odpowiedziała Wyszkowskiemu prezydent Gdańska. "Nie interesuje mnie też stan pana umysłu, ale trzeba ponosić odpowiedzialność za słowa! Procedury określone prawem ruszyły. Na przyszłość radzę panu i innym jedno - trzymajcie się z daleka od mojego dziecka!" – dodała.

Nagonka gorsza niż na Adamowicza
Przypomnijmy, że na początku roku gdańszczanie byli świadkami mającego silne tło polityczne zamachu na Pawła Adamowicza. Odpowiedzialny za ten czyn Stefan W. – zmagający się z chorobą psychiczną były więzień – tuż po ugodzeniu ówczesnego prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP wykrzyczał: "Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz". Za "tortury" uznawał on wyrok za serię napadów na banki, który usłyszał w czasach Donalda Tuska.

Później ujawniono, że Służba Więzienna miała informacje o potencjalnie groźnych poglądach przyszłego mordercy Pawła Adamowicza. Dyrektor zakładu karnego w jednej z notatek podkreślał, że osadzony jest zwolennikiem PiS i cytował jego szokujące słowa o opozycji. Stefan W. marzył m.in. o tym, by "Jarosław Kaczyński został dyktatorem".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Trenuje, boksuje, rozwala w sumo. Tego niesamowitego robota stworzyli polscy studenci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki