Potwierdziło się. Ujawniono nazwisko znanego muzyka, który miał molestować w "Tęczowym Music Boxie"

Program Tęczowy Music Box był szczególnie popularny w latach 90. Ostatnio było głośno o aferze pedofilskiej w programie.
Program Tęczowy Music Box był szczególnie popularny w latach 90. Ostatnio było głośno o aferze pedofilskiej w programie. Fot. Screen / TVP / za YouTube
Krzysztof Sadowski, wielka postać polskiego jazzu, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Jazzowego, współtwórca "Tęczowego Music Box", działacz Jazz Jamboree i innych programów, nauczyciel setek, a może i tysięcy dzieci, był pedofilem – napisał we wstrząsającym poście na Facebooku dziennikarz Mariusz Zielke. To następstwo doniesień o aferze pedofilskiej w programie.


O początkowo rzekomej aferze pedofilskiej dotyczącej programu zrobiło się głośno niedawno. Jak relacjonowała jedna z uczestniczek "Tęczowego Music Boxu", były one ofiarami molestowania ze strony znanego muzyka, którego tożsamość na początku pominięto. Teraz postanowił ją ujawnić dziennikarz Mariusz Zielke. Zdaniem Zielkego, Sadowski molestował i gwałcił dzieci przez wiele lat, a środowisko wiedziało o tym i milczało. "Dowody są już nie do zbicia. Wszystko przekażę prokuraturze. Szczegóły dziś wieczorem" – napisał Mariusz Zielke na Facebooku.

Zielke zapowiedział wstrząsający tekst w dalszej części dnia. Ocenił, że sprawa będzie bolesna dla całego środowiska, które w dużej części wiedziało i kryło pedofilię. Zauważył również, że relacje ofiar są bardzo mocne i jest ich zbyt wiele, by mogły być nieprawdziwe.

"Krzysztof Sadowski zniszczył życie wielu utalentowanym ludziom, wielu innym próbował. Po zebraniu materiału skieruję doniesienie do prokuratury" – podsumował Zielke. Próbowaliśmy skontaktować się z Marysią Sadowską, ale nie chciała komentować sprawy.


Urbańska o oskarżeniach
W obronie Krzysztofa Sadowskiego stanęła natomiast jego była żona, Liliana Urbańska. Kobieta twierdzi, że są to oskarżenia osoby chorej psychicznie, która próbowała wyciągać od niej i Sadowskiego pieniądze. – Mąż płacił za jej leczenie – powiedziała Wirtualnej Polsce.

– Nic nie wiem o tym. Uważam, że to są pomówienia. Oskarża dziewczynka sprzed 25, prawie 30 lat. Leczyła się psychiatrycznie i teraz jako osoba dorosła chce wyłudzić od nas pieniądze – powiedziała Liliana Urbańska.

Czym był "Tęczowy Music Box"?
Program "Tęczowy Music Box" był emitowany na początku lat 90. na kanale TVP1. Pierwszy odcinek muzycznego show nagrano w wieczór sylwestrowy 1989 roku, jednak jego premiera odbyła się trzy miesiące później.

Twórcami programu był znany muzyk jazzowy Krzysztof Sadowski, kompozytor Aleksander Pałac oraz dziennikarka Barbara Kolago. Gospodarzami show zostały m.in. dzieci z zespołu Tęcza, Marysia Sadowska, Krzysztof Tyniec oraz Gabrysia Owsiak. W 1995 roku w zorganizowanym w ramach programu konkursie talentów zwyciężyła Alicja Bachleda-Curuś.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
0 0Pamiętaj o tym ubezpieczając mieszkanie. To dodatek, który może zrobić sporą różnicę
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Te nieszczęsne mapy są w każdym odcinku. "Iwan Groźny z Treblinki" to i tak świetny serial
INNPoland 0 0Węgiel nie będzie się palił bez pieniędzy. Bankierzy mają plan, jak zadusić brudny przemysł
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Czekamy na zarzuty". Księgowy, emerytka, gospodyni – to oni tworzą Lotne Brygady Opozycji
0 0Dwóch podejrzanych o terroryzm w rękach ABW. Wzorem dla nich był Breivik
POLECAMY 0 0"Watchmen" to telewizyjne wydarzenie na miarę "Czarnobyla". Ale serial HBO wkurzył Amerykę
MamaDu 0 0Szkolne konkursy plastyczne to farsa. Psycholożka opisała jeden z nich i się zaczęło...
0 0"Skończyła się władza totalna". Senacka większość anty-PiS potwierdzona
0 0Koszmarny sen PiS w Senacie trwa. Wicemarszałkiem wybrano Michała Kamińskiego
0 0Wiemy, ile Polacy zamierzają wydać na tegoroczne Święta. To mało czy dużo?
0 07-latek zostawił na zajezdni ważny list. Zainteresował się tym wiceprezydent Poznania
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
0 0Jak zaplanować urlop w święta? W prosty sposób można dostać kilkanaście dni wolnego