Potwierdziło się. Ujawniono nazwisko znanego muzyka, który miał molestować w "Tęczowym Music Boxie"

Program Tęczowy Music Box był szczególnie popularny w latach 90. Ostatnio było głośno o aferze pedofilskiej w programie.
Program Tęczowy Music Box był szczególnie popularny w latach 90. Ostatnio było głośno o aferze pedofilskiej w programie. Fot. Screen / TVP / za YouTube
Krzysztof Sadowski, wielka postać polskiego jazzu, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Jazzowego, współtwórca "Tęczowego Music Box", działacz Jazz Jamboree i innych programów, nauczyciel setek, a może i tysięcy dzieci, był pedofilem – napisał we wstrząsającym poście na Facebooku dziennikarz Mariusz Zielke. To następstwo doniesień o aferze pedofilskiej w programie.


O początkowo rzekomej aferze pedofilskiej dotyczącej programu zrobiło się głośno niedawno. Jak relacjonowała jedna z uczestniczek "Tęczowego Music Boxu", były one ofiarami molestowania ze strony znanego muzyka, którego tożsamość na początku pominięto. Teraz postanowił ją ujawnić dziennikarz Mariusz Zielke. Zdaniem Zielkego, Sadowski molestował i gwałcił dzieci przez wiele lat, a środowisko wiedziało o tym i milczało. "Dowody są już nie do zbicia. Wszystko przekażę prokuraturze. Szczegóły dziś wieczorem" – napisał Mariusz Zielke na Facebooku.


Zielke zapowiedział wstrząsający tekst w dalszej części dnia. Ocenił, że sprawa będzie bolesna dla całego środowiska, które w dużej części wiedziało i kryło pedofilię. Zauważył również, że relacje ofiar są bardzo mocne i jest ich zbyt wiele, by mogły być nieprawdziwe.

"Krzysztof Sadowski zniszczył życie wielu utalentowanym ludziom, wielu innym próbował. Po zebraniu materiału skieruję doniesienie do prokuratury" – podsumował Zielke. Próbowaliśmy skontaktować się z Marysią Sadowską, ale nie chciała komentować sprawy.


Urbańska o oskarżeniach
W obronie Krzysztofa Sadowskiego stanęła natomiast jego była żona, Liliana Urbańska. Kobieta twierdzi, że są to oskarżenia osoby chorej psychicznie, która próbowała wyciągać od niej i Sadowskiego pieniądze. – Mąż płacił za jej leczenie – powiedziała Wirtualnej Polsce.

– Nic nie wiem o tym. Uważam, że to są pomówienia. Oskarża dziewczynka sprzed 25, prawie 30 lat. Leczyła się psychiatrycznie i teraz jako osoba dorosła chce wyłudzić od nas pieniądze – powiedziała Liliana Urbańska.

Czym był "Tęczowy Music Box"?
Program "Tęczowy Music Box" był emitowany na początku lat 90. na kanale TVP1. Pierwszy odcinek muzycznego show nagrano w wieczór sylwestrowy 1989 roku, jednak jego premiera odbyła się trzy miesiące później.

Twórcami programu był znany muzyk jazzowy Krzysztof Sadowski, kompozytor Aleksander Pałac oraz dziennikarka Barbara Kolago. Gospodarzami show zostały m.in. dzieci z zespołu Tęcza, Marysia Sadowska, Krzysztof Tyniec oraz Gabrysia Owsiak. W 1995 roku w zorganizowanym w ramach programu konkursie talentów zwyciężyła Alicja Bachleda-Curuś.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"