Dziwna koalicja Kukiz'15 i PSL z niskim poparciem. W nowym sondażu są pod progiem!

PSL i Kukiz'15 straciły na koalicji. Tak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.
PSL i Kukiz'15 straciły na koalicji. Tak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Na ten sondaż czekało wielu. Miał dać odpowiedź, czy poparcie dla PiS może stopnieć w wyniku afery związanej z lotami Marka Kuchcińskiego. Dla opozycji mógł stać się jednym z ostatnich impulsów do zmiany niekorzystnego trendu. Wyniki jednak zaskakują wszystkich.


Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrałoby dziś wybory parlamentarne z wynikiem 44 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z poparciem 27 proc. – wynika z sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24, przeprowadzonego przez Kantar.

Na trzecim miejscu znalazł się wspólny blok lewicy z poparciem 11 proc. 5 proc. uzyskałaby natomiast Konfederacja. Polskie Stronnictwo Ludowe-Kukiz'15 mogłoby liczyć na jedynie 4 proc. poparcia, co oznacza, że ten twór znalazłby się poza parlamentem. Oba ugrupowania straciły na koalicji. W poprzednim badaniu Kantar Kukiz'15 miało 6 proc. poparcia, a PSL – 3 proc.

W porównaniu do poprzedniego badania poparcie dla PiS jest... wyższe o 2 punkty procentowe. Natomiast Koalicja Obywatelska zanotowała wynik bez zmian. Wspólna lista służy zaś lewicy, bo blok Wiosny, SLD i Lewicy Razem może liczyć na dwa punkty procentowe więcej niż suma poparcia dla partii, które w poprzednim sondażu były jeszcze sklasyfikowane osobno.


Także według innego sondażu przeprowadzonego już po aferze Kuchcińskiego Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na samodzlelną większość w Sejmie. Zgodnie z badaniem IBRiS dla "Rzeczpospolitej", na PiS głosować 41,2 proc. Polaków. Druga jest Koalicja Obywatelska z poparciem 27 proc. Ostatnia na podium jest lewicowa koalicja, w skład której wchodzą SLD, Wiosna oraz partia Razem. Poparcie: 11,6 proc.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"