Janda nie powinna pisać takich rzeczy. Wszystkim będzie lepiej bez jej hejtu [OPINIA]

Krystyna Janda nigdy nie gryzła się w język. Nie oznacza to jednak, że mamy ją oklaskiwać.
Krystyna Janda nigdy nie gryzła się w język. Nie oznacza to jednak, że mamy ją oklaskiwać. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W nowej kadencji nie będzie Krystyny Pawłowicz. Nie zastępujmy jej Krystyną Jandą.


"Uważam że ilość nienawiści wylanej w Internecie na panią Olgę Tokarczuk po nagrodzie Nobla jest hańbą dla nas wszystkich" – napisała na Facebooku Krystyna Janda.

"Na PiS głosowało 8 mln ludzi, po tym jak PiS rozdał 100 mld zł socjalu w postaci różnych plusów, czyli jeden głos kosztował 12500 zł. PiS rządzi 1428 dni czyli za jedną dobę PiS zapłacił 8 zł 75 gr swojemu wyborcy. Firma Sedlak&Sedlak podaje, że za noc z prostytutką w Warszawie trzeba zapłacić średnio 2256 zł" – napisała również Krystyna Janda.

Tego samego dnia. Dwa dni wcześniej recytowała zaś wzniosłą, godnościową poezję Wisławy Szymborskiej na wieczorze wyborców "Gazety Wyborczej".
Mem (?) o prostytutkach to nie pierwszy taki hejterski wpis tej genialnej aktorki i uznanej reżyserki. Po majowej porażce opozycji w eurowyborach zamieściła na swoim Facebooku rysunek, na którym kobieta w chustce na głowie klęka przed mężczyzną wymachującym jej pieniędzmi pod nosem.
Oba wpisy zostały w reakcji na krytykę usunięte, ale kolejne to tylko kwestia czasu. Zresztą w ostatnich godzinach aktorka udostępniła mem z sentencją: "Nie przeraża mnie wygrana PiS. Przeraża mnie, że żyję wśród ich wyborców".

Zmiany więc tu nie będzie. Zmienić się jednak może natomiast nasze podejście do Krystyny Jandy i innych aktorów/reżyserów o podobnym widzeniu świata.

Cztery pytania
Czas odpowiedzieć sobie na proste pytanie, czy pani Janda jest najlepszym możliwym uosobieniem ideałów tolerancyjnej, wolnej Polski? Czy pani Janda nadaje się na "naszego wspaniałego aktora-aktywistę", jak nazywa ją "Gazeta Wyborcza"? Czy odnowiona, szykująca się do wyborów prezydenckich opozycja, potrzebuje takich akurat autorytetów? Czy nie czas, żeby Krystynie Jandzie "zabrać internet" i przestać podawać jej myśli dalej? Tym bardziej, że do Sejmu dostało się 10 naprawdę genialnych kobiet i to im raczej powinniśmy udostępniać naszą uwagę.


Zaraz pojawi się kontrargument, żeby broń Boże, nie gryźć się w język przed PiS-owcem, bo "oni" nie mają wobec nas hamulców. Że nie możemy łamać wspólnego frontu demokratów, bo Kaczyński tylko zaciera łapki. A poza tym "oni" ciągle nas obrażają, a przecież u Jandy to był tylko taki happening, którego Gombrowicz by się nie powstydził.

Tymczasem ja tu do obrażania PiS-owców nawet nie doszedłem.

Bo hejterskie wypowiedzi Krystyny Jandy w pierwszej kolejności obrażają nas wszystkich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu