Sukces akcji #ZabierzDzieckoNaWybory. Największa lekcja obywatelska dotarła do 2,5 mln internautów

Nawet 2,5 mln internautów trafiło na pozytywny wyborczy przekaz akcji #ZabierzDzieckoNaWybory. W akcji wzięli udział m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Anna Dereszowska, Piotr Głowacki i Jarosław Kuźniar.
Nawet 2,5 mln internautów trafiło na pozytywny wyborczy przekaz akcji #ZabierzDzieckoNaWybory. W akcji wzięli udział m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Anna Dereszowska, Piotr Głowacki i Jarosław Kuźniar. Fot. Instagram/#ZabierzDzieckoNaWybory
Pomysł był prosty: w weekend wyborczy zadeklaruj, że robisz rodzinną lekcję obywatelską i idziesz z dzieckiem na wybory, bo młodzi najlepiej uczą się przez dobry przykład. Tak zorganizowaliśmy lekcję WOS, która dzięki wsparciu zaangażowanych rodziców dotarła do 2,5 mln internautów. To aż o milion więcej niż w pierwszej edycji podczas wyborów europejskich.


– Kto już był głosować⁉️ Napiszcie mi, proszę, czy wybory są również dla Was ważne i czy traktujecie je jako przywilej i zaszczyt – napisała w wyborczą niedzielę aktorka Natalia Klimas zbierając ponad 5 tys. lajków i dając przykład 70 tysiącom swoich fanów na Instagramie.– Zabierz dziecko na wybory nawet nie uczesane!!! – wzywała Karolina Ferenstein-Kraśko.– Ja uczę swoje dzieci czym jest patriotyzm, demokracja, jak możemy korzystać ze swojego prawa do stanowienia. Przykład idzie z góry #ZabierzDzieckoNaWybory – zachęcała z kolei Katarzyna Zielińska.

Cytujemy tu gwiazdy, ale to była akcja nas wszystkich. Przez cały weekend internautki i internauci wrzucali swoje deklaracje wzajemnie nakręcając się w dawaniu dobrego przykładu dzieciom.

– Ja zabieram całą trójkę. Hymn znają, uwielbiają wywieszać flagę przed domem, więc czas im pokazać następny krok! – pisała instagramerka alirra.

– Jeszcze nie głosuje ale wie że to coś ważnego... kot [pluszowy - red.] też musiał iść – dodawała ewushiia.

Efekt przerósł nasze, wydawałoby się, wygórowane oczekiwania. Wszystkie posty uczestników według platformy Unamo zebrały łącznie 120 tys. polubień i mogły dotrzeć nawet do 2,5 mln Polaków przyczyniając się też do gigantycznej jak na polskie warunki frekwencji 61 proc.

To super, że nasze dzieci mają z kogo brać przykład również w sprawach obywatelskich. Możemy sobie wszyscy pogratulować i... widzimy się przy kolejnych wyborach:)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Tu będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Szpital w Polsce jak dom
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Dulkiewicz o kandydaturze Jaśkowiaka. Wymowna reakcja prezydent Gdańska
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"