Dlaczego faceci w Polsce stracili ochotę na seks? Powodów jest mnóstwo, ale jeden najważniejszy

Coraz mniej mężczyzn w Polsce uprawia seks. Dlaczego tak jest? Jeden powód jest najważniejszy. Przeczytamy o tym w najnowszym numerze "Newsweeka".
Coraz mniej mężczyzn w Polsce uprawia seks. Dlaczego tak jest? Jeden powód jest najważniejszy. Przeczytamy o tym w najnowszym numerze "Newsweeka". Fot. 123RF/zdjęcie seryjne
O wymówkach mężczyzn, którzy stracili ochotę na seks, czytamy w najnowszym numerze "Newsweeka". Według dziennikarzy tygodnika uciekają się oni do rozmaitych figur retorycznych, by wyjaśnić partnerkom brak gotowości do współżycia.


W poniedziałek panowie są zmęczeni, we wtorek źle się czują, w środę udają, że zasypiają przy serialu. I tak prawie co dzień. Dlaczego?

Dwa razy więcej niż 10 lat temu
Badania mówią, że mężczyźni w Polsce uprawiają coraz mniej seksu. Seksualna abstynencja dotyczy już jednej trzeciej facetów. I to nie tylko polski trend. W USA 30 proc. Amerykanów poniżej 30. roku życia w ogóle rezygnuje ze współżycia. To dwa razy więcej niż 10 lat temu.

Bohater tekstu "Newsweeka" ma 40 lat i żadnych problemów zdrowotnych. Badania w normie, mało pije, nie pali, biega trzy razy w tygodniu. Jego młodsza o 10 lat partnerka Kasia jest najpiękniejszą kobietą, z jaką był.

A mimo to Łukasz stracił ochotę na seks niedługo po urodzeniu dziecka. Ze statystyk, które prowadzi, wynika, że seksu jest coraz mniej. Gdy jednak Kasia wychodzi, odpala strony pornograficzne, stare filmiki z byłymi partnerkami poukrywane na twardym dysku komputera. Takich jak Łukasz jest w Polsce wielu. Skąd ich problemy?


Powodów ma być kilkadziesiąt. Czasem partnerka nie wygląda jak kiedyś: przytyła, pojawiły się zmiany skórne, cellulit. Ale jedną z najczęstszych przyczyn jest chęć kontroli nad partnerką.

– Mężczyźni chcą się czuć akceptowani. A tymczasem słyszą, że powinni posprzątać, przyłożyć się do wychowania dzieci, organizować wspólny wypoczynek. Wielu mężczyzn czuje, że się ich zaszczuwa, nawet jeśli kobieta raz czy dwa razy w tygodniu zwróci im na coś uwagę. Szukają jakiegoś bastionu wolności. Najczęściej tym bastionem jest seks. Odmawiając partnerce seksu, czują, że mają siłę – tłumaczy Gryżewski.


Więcej czytaj w poniedziałkowym numerze "Newsweeka".

O braku seksu we współczesnych związkach pisał także w naTemat Bartosz Godziński. Zdaniem naszego dziennikarza pogląd, że to kobiety są winne łóżkowych kłopotów, to przestarzały stereotyp. Mężczyźni bowiem także miewają humory.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Tu będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Szpital w Polsce jak dom
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0"Mam dość bycia naczelnym biurokratą". Tusk o szefowaniu EPL
0 0SN uznał protest dotyczący wyborów do Senatu! Powtórki jednak nie będzie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"