"Cenzura". Dziennikarz "Wyborczej" wyrzucony z konferencji z udziałem abp. Głódzia i Jędraszewskiego

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Dariusz Gałązka został wyrzucony z konferencji z udziałem abp. Sławoja Leszka Głódźia i Marka Jędraszewskiego.
Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Dariusz Gałązka został wyrzucony z konferencji z udziałem abp. Sławoja Leszka Głódźia i Marka Jędraszewskiego. Fot. Martyna Niećko / Agencja Gazeta
Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Dariusz Gałązka został wyrzucony z konferencji z udziałem arcybiskupów Sławoja Leszka Głódzia i Marka Jędraszewskiego. Wydarzenie organizowano w historycznej sali BHP. "Wyrzucono mnie z miejsca, które należy do wszystkich Polaków. A na to ciężko jest nie zareagować" – stwierdził Gałązka.


O tym, co wydarzyło się w sali BHP, dziennikarz "Gazety Wyborczej Trójmiasto" poinformował w mediach społecznościowych. Dariusz Gałązka chciał wziąć udział w finansowanej z publicznych pieniędzy konferencji "Od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy". Gośćmi honorowymi byli abp Sławoj Leszek Głódź i Marek Jędraszewski.

Dziennikarzowi zablokowano jednak możliwość udziału w konferencji. "Zostałem wyrzucony z sali, gdzie po ponad dwóch tygodniach robotniczego strajku, w którym od początku do końca uczestniczył mój ś.p. ojciec, stoczniowiec, podpisano Porozumienia Sierpniowe" – zaznaczył.

"Nie zgadzam się na cenzurę"
Gałązka przyznał, że jako pracownik mediów styka się z różnymi sytuacjami, nierzadko nieprzyjemnymi, ale tym razem granica została przekroczona. "Zostałem wyrzucony tylko ze względu na to, jaką gazetę reprezentuję. Organizatorzy z góry założyli, że zmanipuluję przekaz. Trudno. To jakoś przeżyję. Jednak wyrzucono mnie z miejsca, które należy do wszystkich Polaków. A na to ciężko jest nie zareagować" – napisał.


Dziennikarz dodał, że nie zgadza się na cenzurę oraz na to, by przypadkowa osoba decydowała o tym, czy może wejść do miejsca, które jest publiczne. "Nie zgadzam się na to, że jako przedstawiciel mediów nie mogę uczestniczyć w wydarzeniu na które pieniądze wykładam m.in. ja i osoby, które moje teksty czytają" – podkreślił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem