Rzęsy na... magnes? Takie wynalazki już istnieją na rynku od pewnego czasu. Nie wymagają kleju, a ich nakładanie nie wymaga takiej cierpliwości jak w przypadku innych tego typu produktów. Niespodziewanie to właśnie rzęsy magnetyczne stały się niekwestionowanym zwycięzcą w czasie pandemii covid-19. Przynajmniej jeśli chodzi o liczbę informacji wyszukiwanych na ich temat. Zamknięte zakłady kosmetyczne zmusiły kobiety na całym świecie do tego, by korzystać z gadżetów, które w coraz prostszy sposób pomagają osiągnąć taki efekt, jak po wizycie u kosmetyczki.
Rzęsy magnetyczne wielokrotnego użytku składają się z czterech pasków (po 2 na każde oko), na których umieszczone są miniaturowe magnesiki. W jaki sposób je aplikować? To dziecinnie proste, a cały zabieg nie powinien nam zająć więcej niż kilka sekund.
Jak nałożyć i zdjąć rzęsy na magnes? [INSTRUKCJA]
⦁ KROK 1 Wystarczy za pomocą specjalnie wyprofilowanej pęsety (wchodzącej zwykle w skład całego zestawu) nałożyć rzęsy magnetyczne na nasze własne, naturalne rzęsy (magnesami do góry).
⦁ KROK 2 Następnie należy przyłożyć kępkę rzęs od wewnętrznej linii (magnesem od dołu) i połączyć je (a właściwie przyciągnąć je do siebie) w taki sposób, by naturalne rzęsy znajdowały się w środku i "zakleszczyły się" pomiędzy tymi sztucznymi.
⦁ KROK 3 Jeśli chcemy zdjęć rzęsy na magnes, trzeba je bardzo delikatnie rozczepić i powoli usunąć je z naturalnych rzęs.
Ceny rzęs magnetycznych w zależności od jakości wahają się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych.
Najdroższe są naturalne rzęsy na magnes (kosztujące w granicach 120-180 zł), które mają elastyczne paski dostosowujące się do kształtu naszego oka, a dzięki dużo drobniejszym magnesikom dają mniej sztuczny efekt niż w przypadku najtańszych rzęs, najczęściej sprowadzanych z Chin.
Do każdego opakowania zazwyczaj dołączona jest specjalnie wyprofilowana pęseta ze stali nierdzewnej. Taki komplet powinien starczyć nam na co najmniej kilka miesięcy użytkowania.
Choć początkowo rzęsy magnetyczne wcale nie miały wielu zwolenników, a kobiety często narzekały na toporne magnesy, które mogą powodować mikrouszkodzenia naturalnych rzęs, to jednak w czasie pandemii, kiedy na całym świecie pozamykano salony kosmetyczne, ich popularność zaczęła stopniowo wzrastać.
Według Google liczba zapytań o nakładanie rzęs na magnes w sieci w ciągu ostatnich tygodni, kiedy niemal cały świat przebywał na domowej kwarantannie, wzrosła o ponad 200 proc. Kobietom zależało na tym, by uzyskać informacje na temat sposobów zagęszczania rzęs bez wizyty u kosmetyczki, ponieważ salony urody wszędzie były (lub nadal są) pozamykane.
Nadal jednak nie brakuje ich przeciwników. Wśród vlogerek i blogerek urodowych można znaleźć wiele kobiet, które nie są zadowolone z efektu, jaki dają doczepiane rzęsy na magnes.
Jak długo rosną rzęsy? Jak przyspieszyć ich wzrost? Dlaczego wypadają?
Jeśli coś pójdzie nie tak i wyrwiemy sobie naturalne rzęsy, to na ich odrastanie trzeba poczekać około 2 miesięcy (lub dłużej). Niestety w tym przypadku decydują indywidualne predyspozycje. Wiadomo jednak, że rzęsy rosną dłużej niż np. nasze włosy na głowie.
Wzrastanie rzęs można przyspieszyć nie tylko poprzez stosowanie specjalnych odżywek do rzęs, ale także dzięki dobrze zbilansowanej diecie, nawilżaniu ich za pomocą oliwy z oliwek. Niektórzy polecają też ich regularne szczotkowanie.
Wypadanie rzęs może z kolei świadczyć m.in. o:
⦁ zaburzeniach hormonalnych
⦁ chorej tarczycy
⦁ menopauzie
⦁ niedoborze witamin
⦁ alergii
⦁ stanach zapalnych oczu
⦁ lub występuje jako efekt uboczny stosowania niektórych leków.