
Koniec świata – pandemia
Podręcznik Jak przetrwać koniec świata powstał de facto w 2009 roku, czyli po wielkim kryzysie ekonomicznym, ale ani trochę się nie przedawnił. Dodatkowo ciekawe, a zarazem przerażające jest to, że Rawles już 11 lat temu opisał to, czego byliśmy świadkami na wiosnę tego roku – pandemię koronawirusa.Wyobraźcie sobie, jak żądne sensacji media transmitują obrazy ludzi w maskach, gumowych rękawiczkach, goglach i białych kombinezonach ochronnych transportujących na noszach zwłoki w plastikowych workach. Bombardowani bez wytchnienia takimi obrazami w pewnym momencie stwierdzimy, że "Może lepiej nie iść dziś do pracy. Jutro raczej też nie, właściwie najlepiej to zaczekać, aż się sytuacja uspokoi".
W swojej książce pisze pan o końcu świata, jaki znamy, ale przecież co jakiś czas naukowcy odkrywają kolejną teorię na temat końca świata, więc tak naprawdę nie wiemy jak się skończy nasz świat, bo nie znamy wszystkich możliwości. Czy to znaczy, że pańska książka pomoże nam przygotować się na każdą ewentualność?
Czytaj także: "Mamy wszystko". Zapytałam specjalistów od survivalu, jak przygotowali się na epidemię koronawirusa
James Wesley Rawles jest światowej sławy ekspertem i założycielem SurvivalBlog.com, najpopularniejszego bloga na temat preppingu, gdzie dzieli się wszechstronną wiedzą na temat gromadzenia zapasów żywności i paliwa, samoobrony, środków łączności, budowy schronień i zapewniania ich bezpieczeństwa, plecaków ucieczkowych, pojazdów survivalowych, uprawy roślin i hodowli zwierząt, a także szerokiej gamy tradycyjnych, pionierskich metod i umiejętności przetrwania.
Artykuł powstał we współpracy z Kompanią Mediową.