W wieku 52 lat zmarła Helen McCrory. Brytyjska aktorka teatralna, telewizyjna i kinowa – masowej widowni znana z serii "Harry Potter" oraz serialu "Peaky Blinder" – chorowała na raka.
O śmierci Helen McCrory poinformował jej mąż Damian Lewis. "Ze złamanym sercem informuję, że po heroicznej walce z rakiem piękna i potężna kobieta, czyli Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu w otoczeniu przyjaciół i rodziny" – napisał na Twitterze.
"Umarła tak, jak żyła. Bez strachu. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w naszym życiu. Świeciła tak jasno. Leć wysoko, Malutka, dziękuję Ci" – napisał Lewis na Twitterze.
Helen McCrory miała 52 lata. Z aktorem Damianem Lewisem, gwiazdą serialu "Homeland", doczekała się dwójki dzieci. Brytyjskie media podkreślają, że aktorka nie informowała opinii publicznej o swojej poważnej chorobie.
Kim była Helen McCrory?
Helen McCrory była jedną z najbardziej cenionych aktorek teatralnych, telewizyjnych i kinowych w Wielkiej Brytanii. Mimo że zdobyła ogromne uznanie za swoją pracę w teatrze i była laureatką teatralnych nagród, sprawnie łączyła karierę sceniczną z grą na małym i dużym ekranie.
Zadebiutowała w 1992 roku w "Wywiadzie w wampirem" u boku Brada Pitta i Toma Cruise'a. Grała w takich filmach, jak "Skyfall", "Królowa" "Hugo i jego wynalazek" czy "Casanova" oraz serialach, jak: "Doktor Who", "Dom grozy", "Anna Karenina" czy "Quiz".
McCrory miała wcielić się w Bellatrix Lestrange w filmach o Harrym Potterze, ale w 2007 roku zaszła w ciążę i zastąpiła ją Helena Bonham-Carter. W 2009 roku otrzymała jednak rolę siostry Bellatrix, Narcyzy Malfoy[, w "Harrym Potterze i Księciu Półkrwi", którą powtórzyła w kolejnych filmach z serii: "Harrym Potterze i Insygniach Śmierci: Część I" oraz "Harry Potterze i Insygniach Śmierci: Części II".
Od 2013 Helen McCrory była gwiazdą kultowego już serialu "Peaky Blinders", gdzie wcieliła się w Polly Shelby. Dzięki tej roli jej popularność sięgnęła zenitu, a McCrory stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych brytyjskich aktorek. W 2017 roku otrzymała od królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego w podzięce za jej zasługi dla brytyjskiego teatru.