W niedzielę do walki ruszyła nasza żeglarska kadra. Po trzech wyścigach Zofia Noceti-Klepacka w klasie RS:X zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Polka złożyła też protest na francuską rywalkę, która zdaniem Noceti-Klepackiej, spowodowała jej upadek.
Dziennikarz sportowy. Lubię papier, również ten wirtualny. Najbliżej mi do siatkówki oraz piłki nożnej. W dziennikarstwie najbardziej lubię to, że codziennie możesz na nowo pytać. Zarówno innych, jak i samego siebie.
Sprawa rozgrywa się na linii liderki i wiceliderki w klasie RS:X. Zofia Klepacka-Noceti złożyła protest na prowadzącą Francuzkę, Charline Picon (obrończynię tytułu olimpijskiego z Rio de Janeiro). A wszystko za sprawą wydarzeń w trzecim wyścigu, gdzie Polka wpadła do wody (była wówczas trzecia), przez co zajęła dopiero 14 miejsce.
Francuzka w tym wyścigu była druga.
Klepacka-Noceti w poprzednich dwóch startach była na czwartym i pierwszym miejscu. Co więcej, Polka była liderką po dublecie wyścigów. Zostało jednak jeszcze sporo na horyzoncie, bo łącznie jest aż dwanaście startów, zatem do końca pozostało ich dziewięć.
Zmienny wiatr w Japonii
Na siódmym miejscu pierwszy olimpijski dzień zmagań u wybrzeży Enoshimy (Zatoka Tokijska) zakończył Piotr Myszka, również startujący w klasie RS:X. Polak był odpowiednio na 11., 4. i 6. miejscu.
– Jak to zwykle bywa na regatach, dzisiaj wiatr przyszedł z zupełnie innej strony niż wiało tutaj przez ostatnie dni. [...] To dopiero pierwszy dzień ścigania, jestem w czołówce, mam niewielką stratę, a jutro ma wiać silniejszy wiatr, co bardzo mi odpowiada – przyznał po pierwszym dniu wyścigów Myszka.
W klasie Laser Radial zaprezentowała się za to Magdalena Kwaśna. Polka po pierwszym dniu zajmuje 17. pozycję w klasyfikacji generalnej. Polka w dwóch rozegranych startach była na siódmym i 28. miejscu.
Kolejne starty wyścigów żeglarskich już w poniedziałek.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut