Peeling enzymatyczny – innowacyjny kosmetyk dla zdrowia i urody
Materiał promocyjny makeup.pl
20 września 2021, 10:07·3 minuty czytania
Publikacja artykułu: 20 września 2021, 10:07
Złuszczanie naskórka jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, a jego regularne wykonywanie pozwala utrzymać cerę w dobrym stanie. Dlatego coraz popularniejszym sposobem na oczyszczanie twarzy staje się peeling enzymatyczny – trudniejszy w użytkowaniu, ale za to bardziej skuteczny od klasycznego kosmetyku ziarnistego. Dowiedz się, w jaki sposób ten produkt działa na skórę oraz jakich możesz oczekiwać od niego efektów.
Reklama.
Czym jest peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny jest najdelikatniejszą formą złuszczania martwego naskórka, która sprawdzi się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Szczególnie jednak polecany jest osobom z cerą wrażliwą i naczyniową, ze względu na wyjątkowo łagodne działanie. Preparat nie wywołuje podrażnień, ponieważ zawarte w nim substancje czynne na bazie enzymów nie przenikają w głąb skóry. Przeciwwskazaniami do jego użycia są natomiast uszkodzony naskórek, infekcje wirusowe lub bakteryjne powstałe na twarzy oraz wykwity. Zabiegi z użyciem peelingów enzymatycznych jeszcze do niedawna wykonywało się głównie w gabinetach kosmetycznych. Jednak ze względu na konieczność ich regularnego powtarzania, coraz chętniej stosuje się kosmetyki przeznaczone do samodzielnego użytkowania w domu.
Jak działa peeling enzymatyczny i jakie daje efekty?
Peeling enzymatyczny ma najczęściej formę gęstej pasty, kremu lub żelu. Nie zawiera drobinek ścierających, które są podstawowym składnikiem choćby peelingu mechanicznego. Znajdujące się w nim enzymy powodują rozpuszczanie białek w zrogowaciałych, martwych komórkach naskórka, co przyczynia się do jego szybszego złuszczenia. Pobudza także tworzenie nowych komórek skóry i przyspiesza jej regenerację, a ponadto ułatwia późniejsze wchłanianie przez nią dobroczynnych składników zawartych w kremach czy olejkach pielęgnacyjnych. Po zastosowaniu peelingu cera jest widocznie oczyszczona, wygładzona i zmiękczona, a jej koloryt wyrównany. Działanie preparatu jest bez wątpienia dużo trwalsze niż w przypadku peelingu ziarnistego, który poprawia jedynie kondycję zewnętrznej warstwy skóry. Za jego dobroczynne funkcje odpowiadają przede wszystkim naturalne enzymy z owoców, takie jak papaina (pozyskiwana z papai, rozjaśnia plamy posłoneczne i trądzikowe blizny), bromelaina (uzyskiwana z ananasa, działa złuszczająco i wygładzająco) czy arbutyna (pochodząca z borówki, o działaniu antybakteryjnym i kojąca podrażnienia skórne).
Jak stosować peeling enzymatyczny? Peeling enzymatyczny należy stosować wyłącznie na czystą skórę. Należy nałożyć go suchymi dłońmi na twarz, a następnie wykonać masaż, podczas którego preparat zmienia się w kremową emulsję. Powinien on trwać od 5 do 10 minut. Kosmetyk można pozostawić tak jak maseczkę i zwilżać, gdy będziemy czuć, że wysycha. Peeling enzymatyczny należy zmyć letnią wodą, a później delikatnie osuszyć i nawilżyć skórę. Czynność trzeba powtarzać minimum raz w tygodniu w możliwie regularnych odstępach czasu.
Peeling enzymatyczny to doskonały sposób na utrzymanie wrażliwej skóry w dobrej kondycji i przywrócenie jej zdrowego wyglądu. W drogerii internetowej Makeup znajdziesz bogaty wybór doskonałej jakości preparatów w pełni dostosowanych do Twoich potrzeb, które, pod warunkiem prawidłowego aplikowania i regularnego stosowania, przyniosą zachwycające efekty.