Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny zagłosowała ws. koncesji dla TVN 24. Niestety znowu nie rozstrzygnięto tej sprawy. Jest jednak promyk nadziei. Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, swoje stanowiska zmieniły dwie członkinie Rady: Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk, które wcześniej nie popierały przedłużenia koncesji stacji.
Czytasz tekst archiwalny. Najnowsze informacje o głosowaniu KRRiT nad przełużeniem koncesji dla TVN24 znajdziesz pod tym linkiem.
Według nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl dwie członkinie KRRiT zmieniły zdanie i we wtorek podczas głosowania opowiedziały się za przedłużeniem koncesji dla TVN24. To Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk. Obie zaznaczyły jednak, że są ich poparcie jest warunkowe – TVN musiałby wprowadzić zmiany w strukturze właścicielskiej.
Za przedłużeniem koncesji był także przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. Przeciwni zaś – prof. Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Do podjęcia decyzji w KRRiT potrzeba czterech głosów.
Bochwic i Więcławska-Sauk zmieniły zdanie podobno pod wpływem Kołodziejskiego, który zaproponował zapis w koncesji, który na podstawie artykułu 10 ustawy o radiofonii i telewizji wzywa TVN do zmian w strukturze właścicielskiej.
– W trakcie omawiania projektu uchwały o udzielenie koncesji zastrzeżono, że jej podjęcie, nie zamyka kwestii związanych z dostosowaniem struktury właścicielskiej Spółki TVN do zapisów ustawy. W związku z tym będzie prowadzone odrębne postępowanie, zobowiązujące Spółkę TVN do dostosowania swojej struktury właścicielskiej do obowiązujących przepisów – powiedziała rzeczniczka prasowa KRRiT, Teresa Brykczyńska.
Zaznaczyła, że "jest wola, aby zakończyć postępowanie dot. koncesji dla TVN. Przypomnijmy, że nadawca TVN24 wniosek o rekoncesję złożył 19 miesięcy temu. Do tej pory nie została ona zatwierdzona przez KRRiT, chociaż, jak podkreślają prawnicy, stacja nie naruszyła żadnych zasad, które miałyby dawać podstawy Krajowej Radzie do odrzucenia wniosku.
W środę odbędzie się kolejne głosowanie KRRiT w tej sprawie.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut