Nie żyje Roman Gładyś. Muzyk-amator dał się poznać szerszej publiczności występując w programach rozrywkowych, między innymi w "Mam talent" oraz "Must be the Music. Tylko muzyka". Zmarł w wieku 79 lat.
W naTemat jestem dziennikarką i lubię pisać o show-biznesie. O tym, co nowego i zaskakującego dzieje się u polskich i zagranicznych gwiazd. Internetowe dramy, kontrowersyjne wypowiedzi, a także ciekawostki z życia codziennego znanych twarzy – śledzę je wszystkie i informuję o nich w swoich artykułach.
Napisz do mnie:
weronika.tomaszewska@natemat.pl
Nie żyje Roman Gładyś z "Mam talent"
Roman Gładyś odszedł 30 stycznia 2022 roku. Jak podaje portal skarzyski.eu, pogrzeb twórcy odbędzie się 3 lutego o godzinie 12:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym.
Roman Gładyś w telewizji
Roman Gładyś był założycielem zespołu "Śpiewające Słoneczniki" oraz chóru "Romano". Sam komponował muzykę i pisał teksty. W jego dorobku znalazło się około 150 tekstów piosenek wydanych w 5 śpiewnikach. Potrafił grać na pianinie, gitarze oraz dzwonkach.
Twórca na przestrzeni lat wystąpił w wielu produkcjach telewizyjnych. Kilka razy pojawił się w "Mam talent", a także wystąpił w "Must be the Music". Artysta napisał nawet piosenkę "Miłość nad Bałtykiem" specjalnie dla Agnieszki Chylińskiej.
– Panie Romanie, ja kupuję pana płytę, wrzucam do samochodu i czuję, że będę miał niezłe atrakcje w tym samochodzie! Ja widzę pana po raz pierwszy i dla mnie pan jest zjawiskowy, kobiety wchodzą mi na kolana, widownia szaleje, jestem na 'tak' – mówił w programie juror, Agustin Egurrola.
– Jestem też na 'tak' – dodała wówczas Chylińska, z którą zgodziła się także Małgorzata Foremniak.
Gładyś wierzył w swój talent, chciał pokazywać go innym i inspirować do działania. Swoje umiejętności, nie tylko wokalne, ale i konstruktorskie, prezentował ponadto w programach: "Tęczowy Music Box", "Na każdy temat", "Idź na całość", "Telewizjer", "Polak potrafi" czy "Ja tylko pytam".
Muzyk również tworzył i udoskonalał instrumenty muzyczne. Wykonał około 200 nowatorskich projektów klawiatury i zapisów nutowych, konsultowanych i opiniowanych przez fachowców z Instytutu Pedagogiki Muzycznej w Warszawie.
Jego praca została doceniona i nagrodzona między innymi złotą odznaką Polskiego Stowarzyszenie Wynalazców i Racjonalizatorów. Gładyś otrzymał też "Nagrodę Specjalną" w Gdańsku oraz nagrodę "Lidera Innowacji" w Katowicach.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut