"Jest jeszcze gorzej niż było". Młodkowski w "Allegro ma non troppo" dobitnie o Polskim Ładzie
redakcja naTemat
13 lutego 2022, 11:08·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 13 lutego 2022, 11:08
– W gruncie rzeczy to była próba realizacji bardzo słusznych celów – ocenił Polski Ład kolejny gość podcastu "Allegro ma non troppo". Tym razem rozmówcą Jacka Pałasińskiego jest wieloletni prowadzący weekendowych wydań "Faktów" i były dyrektor serwisów TVN, a obecnie redaktor naczelny telewizji Biznes24 Roman Młodkowski.
Reklama.
Jak przypomniał Jacek Pałasiński, Roman Młodkowski stawiał pierwsze kroki jako prowadzący programu "Fakty, Ludzie, Pieniądze". – Tylko ja nie wiedziałem, że tego nie da się zrobić z racji małego doświadczenia telewizyjnego. To miała być rada programowa, składająca się z szefów największych gazet ekonomicznych – wspominał dziennikarz ekonomiczny.
– Ostatecznie żadna rada się nie zebrała i zrobiliśmy z Maciejem Sojką pierwsze wydanie i tak już zostało – powiedział.
Roman Młodkowski gościem "Allegro ma non troppo"
Roman Młodkowski zrecenzował także Polski Ład. – W gruncie rzeczy to była próba realizacji bardzo słusznych celów. Zrealizowano to tak, że jest jeszcze gorzej, niż było – skomentował.
– Nie należę do tych, którzy mają zyskać na Polskim Ładzie. Liczę, że uda mi się nie zmieścić w uldze dla klasy średniej. Może rozliczę się wspólnie z małżonką, ale nie rozgryzłem jeszcze swojej osobistej sytuacji – dodał.
Jak wyjaśnił, sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości zawiera bardzo wiele pułapek, które będziemy odkrywać z czasem. – Polski Ład jest planem na najbliższą dekadę, więc nagłówki się zgadzają. Mamy dojść do 7 proc. PKB nakładów na służbę zdrowia... No fantastycznie, chociaż to w praktyce nic nie zmienia – ocenił.
Co dokładnie zakłada Polski Ład? Czy poza Warszawą wśród ludzi jest głód mieszkaniowy? Co z polskim systemem emerytalnym? Na te pytanie poznacie odpowiedź, oglądając całą rozmowę Jacka Pałasińskiego na naszych kanałach w serwisach YouTube i Spotify.
***
Jacek Pałasiński – teatrolog, dziennikarz telewizyjny i radiowy, korespondent, Członek Zarządu Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza).
Od 1977 był działaczem opozycji przedsolidarnościowej. W 1981 roku wyjechał z kraju do Włoch, gdzie mieszka do dziś. Był współzałożycielem Komitetu Solidarności we Włoszech. Był dziennikarzem Radia Zet, Rzeczpospolitej, Wprost i TVN24. Członek m.in. Stowarzyszenia Wolnego Słowa.