Z doniesień włoskich mediów wynika, że nową właścicielką pięciogwiazdkowego hotelu w Toskanii została córka rosyjskiego parlamentarzysty i biznesmena Irka Bogusławskiego. Młoda Rosjanka, w przeciwieństwie do swojego ojca, nie została objęta unijnymi sankcjami.
Córka rosyjskiego oligarchy kupiła luksusowy hotel w Toskanii za 30 milionów euro - donoszą włoskie media
Jej ojciec to Irek Bogusławski, rosyjski parlamentarzysta i biznesmen, który znajduje się na liście sankcyjnej
Pięciogwiazdkowy hotel nazywa się "Pace" i znajduje się w miejscowości Montecatini Terme. To historyczny budynek, zbudowany w XIX wieku, w którym gościli liczni przedstawiciele świata polityki, kultury i biznesu: od szacha Iranu po króla Arabii Saudyjskiej i kompozytora Giacomo Pucciniego. W ostatnich latach w hotelu zatrzymywało się wielu turystów z Rosji.
Jak podaje dziennik "La Nazione", nową właścicielką luksusowego hotelu została córka rosyjskiego parlamentarzysty i biznesmena Irka Bogusławskiego -Karina. W przeciwieństwie do swojego ojca młoda Rosjanka nie jest objęta unijnymi sankcjami i stoi na czele spółki, mającej siedzibę w Imoli koło Bolonii.
Co ciekawe, spółka, która kupiła hotel, została założona 24 lutego, a więc w dniu, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Według informacji lokalnych mediów hotel został kupiony od włoskiej rodziny za 30 milionów euro.
Sankcje UE nałożone na Rosję
Wspomnijmy, że od lutego Unia Europejska nałożyła na Rosjępięć pakietów sankcji, wśród nich znalazły się m.in. ukierunkowane sankcje indywidualne, sankcje gospodarcze i środki dyplomatyczne.
Sankcje indywidualne są wymierzone w osoby, które wspierają, finansują lub realizują działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub czerpią korzyści z takich działań. UE objęła jak dotąd sankcjami 80 podmiotów i 1091 osób. Sankcje indywidualne polegają przede wszystkim na zakazie wjazdu na terytorium UE i zamrożeniu aktywów.
Jak informowaliśmy w naTemat, UE planuje nałożenie kolejnego pakietu sankcji na kraj Władimira Putina. Na poczatku maja szefowa KE Ursula von der Leyen przekazała, że głównym punktem szóstego pakietu ma być rezygnacja z importu rosyjskiej ropy. Już w ciągu pół roku zakończony miałby być import ropy naftowej, a do końca roku - produktów rafinowanych.