nt_logo

Baw się jak nigdy przedtem. Festiwalowe lato wraca z wysoko podniesioną poprzeczką

redakcja naTemat

01 czerwca 2022, 06:24 · 3 minuty czytania
Na takie lato czekaliśmy od dawna. Po raz pierwszy od trzech lat można schować maskę w kieszeń i ruszyć w tany. Już 3 czerwca muzyczną przygodę rozpoczniemy z Orange Warsaw Festival, potem nie da się już nas zatrzymać.


Baw się jak nigdy przedtem. Festiwalowe lato wraca z wysoko podniesioną poprzeczką

redakcja naTemat
01 czerwca 2022, 06:24 • 1 minuta czytania
Na takie lato czekaliśmy od dawna. Po raz pierwszy od trzech lat można schować maskę w kieszeń i ruszyć w tany. Już 3 czerwca muzyczną przygodę rozpoczniemy z Orange Warsaw Festival, potem nie da się już nas zatrzymać.
Orange Warsaw Festival - Quebonafide Fot. materiały partnera/Konrad Caba

"No raczej!" - napisał do mnie kolega, gdy tylko gruchnęła wiadomość, że FOALS mają być gośćmi Orange Warsaw Festival. Decyzja była oczywista, bo na szaleństwa lata bez pandemii w tle czekaliśmy od dawna. Oczekiwania są bardzo wysokie, ale organizatorzy imprez robią, co mogą i spełniają je bez mrugnięcia okiem.

Line-upy festiwali pękają w szwach, a ludzie czyszczą sneakersy na glanc, by wygodnie skakać z ekscytacji do samego nieba. Na Orange Warsaw Festival oprócz wspomnianych wyżej Brytyjczyków zagrają m.in. Tyler, The Creator (nagrodzony Grammy w 2020 roku za najlepszy album w kategorii rap), Florence + The Machine i Charli XCX (niesamowicie utalentowana piosenkarka i kompozytorka). A to tylko czubek góry emocji, muzycznych doznań i vibe'u, z która zatrzęsie nami na początku czerwca na warszawskim Służewcu.

Na Orange Warsaw Festival zagrają też dobrze w Polsce znani i lubiani rodzimi artyści tacy jak Julia Wieniawa, Żabson i Young Igi, Kukon i Kacperczyk.

Jeśli po dwóch latach względnej nudy i zamknięcia w czterech ścianach jesteśmy głodni doznań, to nie możemy przeoczyć tej muzycznej uczty.

Nie tylko ty

Ale podczas tanecznych pląsów nie zapominamy o tym, co dzieje się na świecie. Choć w czasie koncertowych uniesień jesteśmy tu i teraz, to nie pozostajemy głusi na to, co dokoła nas.

Podczas Orange Warsaw Festival odbędzie się akcja „Wspierajmy Ukrainę na koncertach”. Jest to akcja Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych przy współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Celem jest pomoc Ukrainkom i Ukraińcom w związku z barbarzyńską inwazją Rosji na ich kraj. W ramach inicjatywy członkowie SOIAR przeprowadzą akcje na rzecz wsparcia działań Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w obliczu nieustającego kryzysu oraz jego skutków w nadchodzących miesiącach.

Jak pomóc?

Do cen biletów na wybrane wydarzenia organizatorzy mogą dodać cegiełkę – dochód z tej formy darowizny będzie przekazany na dedykowane akcji subkonto Fundacji PCPM. Podczas organizowanych przez członków SOIAR wydarzeń, uczestnicy, za pomocą kodu QR, będą mogli bezpośrednio wpłacać pieniądze na dedykowane akcji subkonto Fundacji PCPM.

Jak zapewniają organizatorzy to nie jest jednorazowy zryw. To pomoc długofalowa, która postawi na nogi tych, którzy pomocy potrzebują nie tylko dziś.

Akcje SOIAR będą kontynuowane na Open'er Festival Powered by Orange i Kraków Live Festival. Jednak to nie jedyny powód, aby wybrać się do Gdyni i Krakowa.

Nad morzem na przełomie czerwca i lipca (29.06 - 02.07) pojawią się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragon, Måneskin i Taco Hemingway. Z kolei na południu Polski w sierpniu (19-20.08) gościć będą Halsey, Lewis Capaldi, Parcels i inni znakomici artyści. Dziel się z innymi i słuchaj najlepszych światowych muzyków.

Muzyka łączy

Każdy ma prawo do zabawy i czerpania z muzycznej różnorodności pełnymi garściami. Byśmy mieli takie same szanse w dostępie do muzyki i mogli na równi przeżywać niesamowitą atmosferę festiwali Orange Warsaw Festival, stworzył unikalne rozwiązania, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami być i czuć w tłumie.

Ich celem jest impreza przyjazna dla wszystkich oraz bezpieczna przestrzeń doświadczania pozytywnych emocji. We współpracy z organizacjami pozarządowymi wprowadzili szereg usług i narzędzi dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, mających na celu ułatwione poruszanie się po terenie i korzystanie z festiwalowych atrakcji, m.in.:

  • Punkt Obsługi Priorytetowej,
  • platformy przy obu scenach,
  • wsparcie wolontariuszy,
  • pętle indukcyjne,
  • audiodeskrypcja koncertów na scenie głównej,
  • bilet kategorii N uprawniający do uczestnictwa wraz z osobą wspierającą.

Gdy nadchodzi lato, nie pytamy znajomych, czy mają ochotę jechać na festiwal, ale o której widzimy się przy bramkach. Niezależnie czy to Warszawa, Kraków czy Gdynia - muzyka gra wszędzie.

Czytaj także: https://natemat.pl/412033,festiwale-w-wakacje-2022-przewodnik