Były prowadzący "Warto rozmawiać" rozpoczął pracę w nowym serwisie Afirmacja.info, który ma na celu propagowanie treści rodzinnych. Portal finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Reklama.
Reklama.
Jan Pospieszalski przez wiele lat pracował w Telewizji Polskiej jako prowadzący autorskie programy
W 2021 roku TVP zdjęło jego program "Warto rozmawiać"
Teraz Jan Pospieszalski stanął na czele serwisu Afirmacja.info, który finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości
Serwis Afirmacja.info jest redagowany przez część zespołu, która wspólnie z Janem Pospieszalskim tworzyła program "Warto rozmawiać". Został on zdjęty z anteny TVP Info w kwietniu ubiegłego roku.
Jan Pospieszalski wyrzucony z TVP. Teraz ma nową pracę
Jan Pospieszalski od 2001 roku prowadził w TV Puls program "Studio otwarte". W 2004 roku przeniósł format do TVP, który ukazywał się pod nazwą "Warto rozmawiać". W latach 2011-2016 zamiast "Warto rozmawiać" TVP Info emitowało program "Jan Pospieszalski: Bliżej". Później program Pospieszalskiego wrócił do Telewizji Polskiej.
W ubiegłym roku został wyemitowany odcinek "Warto rozmawiać", w którym prowadzący program oraz zaproszeni goście krytycznie wypowiadali się na temat przyjętej w Polsce strategii szczepień przeciwko COVID-19. Treści, które można było usłyszeć, wywołały wiele kontrowersji. Tydzień później program został odwołany tuż przed planowaną porą emisji. Komisja Etyki TVP wyjaśniła, że treści programu naruszyły zasady etyki dziennikarskiej.
Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Pospieszalski stanął teraz na czele serwisu Afirmacja.info, finansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
W opisie serwisu można dostrzec słowa skierowane do odbiorców, które tłumaczą sens powstania strony. "Nasza misja to z jednej strony właśnie afirmacja wartości rodzinnych, a z drugiej strony pomoc w rozpoznawaniu i uświadamianiu zagrożeń, z którymi rodzina dziś się mierzy. W sposób szczególny odnosi się to do zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa w kontekście przeciwdziałania przyczynom przestępczości i pomocy pokrzywdzonym".
Na stronie internetowej znajdują się liczne artykuły o tematyce rodzinnej. Znajdziemy tam m.in. takie tytuły, jak "Ile dzieci chcą mieć Polacy? Zobacz dane z rządowego raportu", czy "Aborcja to Zabójstwo – obywatele złożyli ustawę do Sejmu".
Kontrowersyjne wydatki Funduszu Sprawiedliwości
We wrześniu ubiegłego roku Najwyższa Izba Kontroli zaprezentowała wyniki kontroli przeprowadzonej w Funduszu Sprawiedliwości, za którego odpowiada resort sprawiedliwości. Łączna kwota nieprawidłowo wydanych pieniędzy sięgnęła ponad 280 milionów złotych.
Do prokuratury złożonych zostało pięć zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Marian Banaś skierował wówczas wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności przepisów dotyczących Funduszu Sprawiedliwości.