Wszystko zaczęło się w roku 2005, od spontanicznej inicjatywy licealistów. Chodziło o zorganizowanie festiwalu, w ramach którego młodzi artyści mogliby zaprezentować swój talent nastoletniej publiczności – początkowo niewielkiej, gdyż pierwsze edycje UFO odbywały się w kameralnej atmosferze...
... jednak impreza prędko zyskała iście kultowy status, co roku stając się pozycją wręcz obowiązkową dla młodzieży kochającej świetną zabawę – w kreatywnej, pozytywnie zakręconej atmosferze, w towarzystwie hurtowych wręcz dawek najświeższej muzyki, a także najrozmaitszych odmian sztuki wizualnej.
Choć z czasem kolejne odsłony Unikatowego Festiwalu Offowego przeobraziły się w duże wydarzenia (ponad setka artystów i wielotysięczna widownia), to pewne rzeczy – na szczęście – pozostały po staremu: począwszy od spontanicznego klimatu, a skończywszy na otwartym charakterze wydarzenia, wspierającym aktywnie promocję niszowych muzyków.
Nie inaczej będzie podczas najnowszej edycji UFO. Pomiędzy 2 a 3 lutego 2023 r. na dwóch scenach (main stage oraz UFO stage) zbudowanych w II LO im. Stefana Batorego pojawią się zastępy artystów, o których do tej pory być może słyszało niewielu, jednak ich twórczość powinien poznać każdy, kto chciałby trzymać rękę na muzycznym pulsie.
Oprócz tego festiwalowicze otrzymają do dyspozycji przestrzeń wystawową, w której zaprezentowane zostaną prace wizualne; obrazy, rysunki i fotografie.
Chcesz w pierwszy lutowy czwartek i piątek zaliczyć imprezę, którą – gwarantujemy – zapamiętasz do końca życia? A więc zapamiętaj koniecznie ten adres: Myśliwiecka 6, Warszawa.
Jak informują organizatorzy, do wejścia na pokład UFO niezbędne są zaledwie trzy rzeczy: dokument tożsamości oraz... dobre nastawienie i uśmiech.
Materiał powstał we współpracy z Unikatowym Festiwalem Offowym