
Tragiczne sceny w sądzie w Mrągowie
Wszystko wydarzyło się 8 grudnia w sądzie rejonowym w Mrągowie w województwie warmińsko-mazurskim. Jak przekazała oficer prasowa policji Paulina Karo w rozmowie z PAP, do zdarzenia doszło po godzinie 9:00.
– Mężczyzna wyskoczył z drugiego piętra. Zespół ratownictwa medycznego, który przyjechał na miejsce, stwierdził jego zgon. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratury – powiedziała Karo.
Jako kolejna pojawiła się informacja, że osoba, która wyskoczyła z okna sądu rejonowego w Mrągowie, przyszła na rozprawę w swojej sprawie. PAP nieoficjalnie podaje, że wobec mężczyzny, który wyskoczył z okna, toczyło się postępowanie dotyczące skierowania na leczenie odwykowe.
– Sprawa, w której uczestniczyła ta osoba, toczyła się bez udziału prokuratora – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski. Paulina Karo podkreśliła w rozmowie z agencją, że osoba, która targnęła się na życie, nie była konwojowana przez policję. Okazuje się, że działania mężczyzny zauważyli świadkowie na korytarzu i starali się go powstrzymać, niestety nieskutecznie.
Mężczyzna w szpitalu wyskoczył przez okno
Podobna tragedia wydarzyła się w szpitalu na warszawskiej Pradze. 66-letni pacjent wyskoczył tam z okna. Wszystko wydarzyło się 28 grudnia 2022 r. Mężczyzna wyskoczył z okna z sali intensywnej opieki. Mimo szybkiej reanimacji nie udało się go uratować. Doznał poważnych obrażeń.
66-latek był umieszczony w szpitalu ze względu na chorobę nowotworową. Szpital Praski przekazał, że mężczyzna skorzystał z chwili, gdy nie było pielęgniarek w pobliżu. Otworzył zamek w oknie i wyskoczył na chodnik. Szpital poinformował, że na miejscu obecne były trzy pielęgniarki na sześciu pacjentów.
Zmagasz się z problemami psychicznymi i myślami suicydalnymi? Doświadczasz przemocy w rodzinie? Jesteś jej świadkiem? Znasz ofiarę przemocy domowej? Tu uzyskasz pomoc:
Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej (w tym osób myślących o samobójstwie)
ul. 6-go Sierpnia 1/5 02-843 Warszawa (Ursynów-Pyry)
działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu
kom.: 514 202 619
tel./fax: 22 855 44 32
Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej (WOIK) (otwarcie w nowym oknie)
Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne
czynny codziennie od 14.00 do 22.00
116 123
Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
Instytut Psychologii Zdrowia (otwarcie w nowym oknie)
Centrum Praw Kobiet
Telefon zaufania
22 62 13 537 (czwartki od 10.00 do 16.00 dyżur prawny) Całodobowy telefon interwencyjny dla kobiet ofiar przemocy 600 070 717
Strona internetowa Centrum Praw Kobiet (otwarcie w nowym oknie)
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Zobacz także