Kilka dni temu w dość tajemniczych okolicznościach zaginęła mieszkanka Kruszyna Izabela Parzyszek. Na autostradzie A4 rodzina znalazła tylko samochód, a w środku był jej telefon. O sprawę zapytaliśmy w komendzie powiatowej w Bolesławcu, która szuka kobiety.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
– Wiemy, że w dniu 10 sierpnia dyżurny komendy powiatowej policji w Bolesławcu odnotował zgłoszenie o zaginięciu Izabeli Parzyszek. To jest 35-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego – powiedział w poniedziałek naTemat.pl młodszy aspirant Bartłomiej Sobczyszyn z tej komendy.
Jak dodał, informację policji przekazał mąż kobiety. Nie mógł on bowiem nawiązać kontaktu ze swoją żoną. – Niezwłocznie zostały podjęte czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu Izabeli Parzyszek – podkreślił policjant.
Do poszukiwań kobiety zadysponowano funkcjonariuszy wydziału kryminalnego bolesławieckiej jednostki oraz przewodnika wraz z psem służbowym.
Po godz. 14 w poniedziałek służby informują, że cały trwają jej poszukiwania. Z panią Izabelą nie ma kontaktu od piątku.
– Z otrzymanych informacji wynika, że ostatni kontakt z kobietą nawiązano w dniu 9 sierpnia, kiedy zgłosiła awarię swojego pojazdu lub użytkowanego przez nią pojazdu, znajdując się na terenie autostrady A4 w powicie złotoryjskim – doprecyzował w rozmowie z nami policjant.
Tak wygląda zaginiona kobieta:
ma 35 lat
mieszka w Kruszynie, pow. bolesławiecki
mierzy 173 cm wzrostu
jest szczupłej budowy ciała
włosy koloru blond, długości do ramion
oczy koloru brązowego.
Fot. Policja
Policja apeluje, że każdy, kto posiada informacje dotyczące zaginionej, proszony jest o nawiązanie kontaktu z komendą powiatową policji w Bolesławcu pod numerem telefonu – 47 87 33 200/201.
Rodziny osób zaginionych mogą szukać wsparcie m.in. w Fundacji Itaka
Przypomnijmy przy tym, że Fundacja Itaka–Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych powstała w 1999 roku. Jest też jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia. Fundacja znalazła już ponad 12 tys. osób i pomaga ponad 1500 osób rocznie.
"Poszukujemy zaginionych, pomagamy ich rodzinom. Jesteśmy grupą ludzi, których łączą wspólne wartości: troska o dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka, poszanowanie praw człowieka i obywatela, poszanowanie jego prawa do samostanowienia" – czytamy na stronie fundacji.
Itaka ma też infolinię wsparcia dla rodzin osób zaginionych:
22 654 70 70 – z telefonów stacjonarnych w Polsce
+48 22 654 70 70 – dla połączeń z zagranicy i połączeń z telefonu komórkowego
Linia wsparcia czynna jest całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Absolwentka dziennikarstwa na UMCS i Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat związana z Polską Agencją Prasową. Obecnie reporterka newsowa w naTemat.pl.