Największe kino plenerowe organizowane przez Kinotekę - podsumowanie
Artykuł PR Kinoteka
17 września 2024, 12:25·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 17 września 2024, 12:25
7-go września zakończył się jeden z największych projektów letnich organizowanych w Warszawie: LOT Kino Letnie: W stronę zachodzącego Słońca. Kinoteka PKiN we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie organizowała przez całe lato pokazy plenerowe największych hitów filmowych. Na widzów poza specjalnie przygotowanym repertuarem kina letniego, czekały również niesamowite atrakcje od partnerów projektu.
Reklama.
Reklama.
Partnerem tytularnym kina letniego zostały Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik na co dzień angażuje się we wspieranie kultury na swoich pokładach, docierając z przekazem do ponad 100 portów lotniczych na świecie. Tym razem postawił również na promocję hitów kinowych w wersji naziemnej. Akcja wielu tytułów z repertuaru LOT Kino Letnie toczy się w miastach dostępnych w siatce połączeń LOT-u. W każdą sobotę partner tytularny zapraszał wszystkich fanów podróży do odwiedzenia oficjalnego sklepu LOT-u SHOP&MORE, w którym można było zakupić wiele niezbędnych gadżetów na przyszłe wyprawy! Partnerami projektu były również: Coca - Cola, Wealthon, Hisense, Xiaomi, CeraVe, L'Occitane, Pyszne.pl, Answear.com, Smart Aging Clinic, Philips, Canon, IKEA, NYX, Winiary, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz KinAds.
Wstęp na wszystkie pokazy był bezpłatny. Kinoteka nie odwołała żadnego seansu. Dzięki pięknej pogodzie, tylko 3 z nich zostały przeniesione do sali kinowej. Pozostałe 40 seansów widzowie mogli zobaczyć pod gwiazdami z widokiem na monumentalny Pałac Kultury i Nauki i centrum miasta. Na wszystkich pokazach plenerowych była 100 proc. frekwencja. Kolejka do strefy plenerowej zaczynała się zazwyczaj na godzinę przed jej otwarciem. Łącznie w czasie lata złożonych i rozłożonych zostało 64 tysiące leżaków. Przy każdym plenerze pracowało około 30 osób.
"Zainteresowanie projektem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. 83 000 metrów – tyle wynosiłby łańcuch utworzony ze wszystkich widzów naszego kina plenerowego - tym samym okrążylibyśmy całą Warszawę. Wspólnie w ciągu lata obejrzeliśmy 5 640 minut ciekawych, różnorodnych projekcji filmowych. Dziękujemy za każdy uśmiech, za to, że polecaliście nas znajomym i powracaliście na kolejne seanse” - Maria Majchrzak, kuratorka programu.
Kuratorki programu: Karolina Fornal oraz Maria Majchrzak, już teraz rozpoczynają przygotowania do kolejnej edycji kina letniego, która ruszy na początku lata, w czerwcu 2025.
Tymczasem największe kino studyjne w Warszawie zaprasza do środka, gdzie w 8 salach kinowych można oglądać filmy cały rok bez względu na pogodę. Nadchodząca jesień i zima to mnóstwo nowości kinowych („Substancja”, „Rodzaje życzliwości”) i wielkich powrotów („Gladiator 2”, druga część Jokera z Lady Gagą i „Beetlejuice Beetlejuice”). Kinoteka to również centrum największych festiwali filmowych w Polsce.