Nie tylko kobiety walczą z nadmiernym owłosieniem

Sebastian Anthony
Nadmierne owłosienie to estetyczny problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dla wielu osób gładkie i zadbane ciało ma kolosalne znaczenie! Stąd duże zainteresowanie przyczynami, z powodu których powstaje nadmierne owłosienie, a także metodami usuwania zbędnych włosków.


Nadmierne owłosienie u mężczyzn
Przyjęło się, że to kobiety bardziej dbają o to, by pozbyć się ze swojego ciała niechcianych włosków. Warto jednak pamiętać, że nadmierne owłosienie jest również dużym problemem dla mężczyzn. Wielu panów skarży się na zbyt dużą ilość włosów w konkretnych partiach ciała. Nie ma w tym nic dziwnego, że mężczyźni chcą mieć gładkie plecy czy ramiona. Tym bardziej, że nie wszystkie kobiety preferują u swoich partnerów owłosioną klatkę piersiową, szyję, plecy czy ramiona. Większości to przeszkadza. Panowie, którzy są za bardzo owłosieni nie wyglądają zbyt estetycznie, a na dodatek mają kłopoty z utrzymaniem prawidłowiej higieny osobistej. Nie ma się jednak czym przejmować, ponieważ nadmierne owłosienie u mężczyzn, jeżeli nie wiąże się z poważnym schorzeniem, można prawie całkowicie zniwelować.

Czym jest hipertrychoza?
Hipertrychoza, czyli nadmierne owłosienie, występuje głównie u mężczyzn na całym ciele lub w niektórych jego partiach. Osoby, które problem ten kojarzą ze zbyt dużą produkcją hormonów są w błędzie. Hipertrychoza powstaje w wyniku nadmiernej wrażliwości mieszków włosowych na androgeny nadnerczowe. Jest także powodowana niewłaściwym korzystaniem z leków psychotropowych, przeciwdrgawkowych, leków obniżających ciśnienie, a także sterydów anabolicznych. Podłoża hipertrychozy można również doszukiwać się w predyspozycjach genetycznych, mężczyźni bardzo często dziedziczą nadmierne owłosienie po ojcu lub dziadku. Warto także wiedzieć, że skłonność do wyrastania sporej ilości włosków powiązana jest często ze zwykłym niedożywieniem. Zdarza się również, że jest konsekwencją różnorodnych chorób ośrodkowego układu nerwowego. Problemu tego nie należy bagatelizować wtedy, gdy owłosienie pojawia się zbyt szybko, ponieważ może być zwiastunem niepokojących zmian na skórze, a nawet sygnałem rozwijającego się nowotworu.

Jak likwidować nadmierne owłosienie?
Mężczyźni, którzy borykają się z problemem hipertrychozy poszukują różnych sposobów na pozbycie się zbyt dużej ilości włosków. Jakie metody są najlepsze i najbezpieczniejsze? Okazuje się, że istnieje wiele takich metod, polecanych przez specjalistów. Jeżeli dolegliwość nie ma podłoża chorobowego, to wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji panów. Mechaniczne usuwanie niechcianych włosków, czyli zwyczajne golenie jest najpopularniejszym i całkowicie bezpiecznym sposobem. Cena takiej maszynki nie jest duża, a golenie nie trwa długo. Największym minusem są nietrwałe efekty, często włosy odrastają już na następny dzień. Do usuwania nadmiernego owłosienia wykorzystuje się również kremy do depilacji, zawierające substancje rozpuszczające białka włosów. W drogeriach można spotkać wiele tego typu specyfików, są to także kremy przeznaczone specjalnie dla panów. Myśląc o długotrwałych efektach, warto zastanowić się nad laserowym usuwaniem owłosienia. Zabieg taki może nie należy do najtańszych, ale przyczynia się do całkowitego zlikwidowania włosków. Użycie lasera nie podrażnia skóry oraz nie wywołuje żadnych innych uszkodzeń. Urządzenia znajdujące się w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych nie tylko skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie likwidują zbędne owłosienie, nawet z dużych powierzchni ciała. Wszystko zależy od tego, jaki chcemy osiągnąć cel. Jeżeli panowie chcą dłużej cieszyć się gładką skórą, powinni powtórzyć taki zabieg kilkakrotnie. Tylko wtedy można uzyskać trwały rezultat. Takie znane i powszechnie stosowane zabiegi doceniło już wielu mężczyzn.


W wielu wypadkach nadmierne owłosienie jest spowodowane poważnymi schorzeniami, wtedy konieczna jest wizyta u specjalisty oraz podjęcie odpowiedniej terapii. Konsultacja z lekarzem dermatologiem lub endokrynologiem jest bardzo istotna. Dzięki wiedzy oraz poradom lekarzy można poznać główną przyczynę nadmiernego owłosienia oraz najlepsze i najbezpieczniejsze metody leczenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie