Skóra bez tajemnic

[url=http://tinyurl.com/kc6z2f7] Skóra bez tajemnic [/url]
Skóra bez tajemnic shutterstock
Problemy dermatologiczne, obejmujące choroby skóry, włosów i paznokci, dotykają ludzi w każdym wieku. Jest to duża grupa różnego rodzaju schorzeń, od niewielkich wysypek i uczuleń, po bardzo groźne dla życia człowieka, takie jak nowotwory czy choroby autoimmunologiczne. Często na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie stwierdzić, z jak poważnym problemem mamy do czynienia. Trudności z postawieniem prawidłowej diagnozy mają często również lekarze innych specjalności niż dermatolodzy.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY


W przypadku chorób skóry bardzo ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie pacjenta, na podstawie wyników badań oraz przeprowadzonego wywiadu, a ostatecznie czasami także badania histopatologicznego. Z tego założenia wychodzi lek. med. Bartosz Pawlikowski – specjalista w zakresie dermatologii i wenerologii, który pracuje w Warszawie. Dopiero po zebraniu wszystkich istotnych informacji określa, dostosowany do potrzeb pacjenta, plan leczenia. Pozwala to na skrócenie czasu terapii oraz maksymalne ograniczenie możliwości wystąpienia powikłań lub skutków ubocznych. Ważna jest również odpowiednia komunikacja z lekarzem, pozwalająca pacjentowi być cały czas na bieżąco z postępami w leczeniu.

W pracy zawodowej Bartosz Pawlikowski zajmuje się chorobami dermatologicznymi i wenerologicznymi. Są to głównie choroby skóry, takie jak trądzik, łuszczyca, grzybice, choroby alergiczne, wirusowe i bakteryjne, choroby pasożytnicze oraz nowotwory skóry. Skutecznie prowadzi również terapię pacjentów ze zmianami barwnikowymi, kaszakami, brodawkami oraz oparzeniami. Do obszarów jego zainteresowań zawodowych zaliczyć można także leczenie chorób włosów i paznokci (np. różnego typu grzybic lub łupieżu). Pacjenci dra Pawlikowskiego mogą liczyć na dobranie odpowiedniego leczenia farmakologicznego oraz przeprowadzenie drobnych korekt chirurgicznych, niezbędnych w leczeniu konkretnego przypadku. Dzięki dużemu doświadczeniu i rozległej wiedzy specjalistycznej jest w stanie prawidłowo diagnozować i leczyć pacjentów.

Choroby skóry niejednokrotnie mają początkowo łagodny przebieg i wydają się niegroźne, dlatego nietrudno o ich zbagatelizowanie. Ważne jednak, aby ze wszystkimi zmianami, które wzbudzają nasz niepokój, zwrócić się do wykwalifikowanego specjalisty, który sprawdzi, co tak naprawdę nam dolega.


Pozostałe informacje o metodach leczenia stosowanych przez dra Bartosza Pawlikowskiego znajdziesz na abcZdrowie.pl i stronie Medevac.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy