Ależ oni są mocni! Trzech Polaków w pierwszej czwórce we włoskim Predazzo

Adam Nowiński
Powtórka z dobrego skakania w sobotę – tak można krótko podsumować rezultaty polskich skoczków w rywalizacji w Pucharze Świata w drugim konkursie we włoskim Predazzo. Dawid Kubacki wywalczył po raz kolejny najniższe miejsce na podium, a do czwartego w sobotę Stocha dołączył w niedzielę Piotr Żyła.
Dawid Kubacki znowu trzeci w Predazzo! Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Drugi dzień skoków we włoskim Predazzo i kolejne sukcesy Polaków. Dawid Kubacki, najlepszy obecnie skoczek w polskiej kadrze i Zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni kolejny raz wywalczył trzecie miejsce skokami na odległość 102.5 i 101 metrów.

Ale to niejedyna tego dnia doskonała wiadomość dla polskich kibiców. Tuż poza podium ex aequo czwartą lokatę w konkursie zajął (ponownie) Kamil Stoch (102 i 100 metrów), do którego w niedzielę dołączył Piotr Żyła (101 i 104 metry).

Najlepszy okazał się, tak jak w sobotę, Karl Geiger. Niemiec oddał dwa dalekie skoki – 107 i 103.5 metra. Drugi był Austriak Stefan Kraft (103.5 i 101 metrów). Następny konkurs skoków odbędzie się 18 i 19 stycznia w niemieckim Titisee-Neustadt.