"Ten mecz Bayernu przejdzie do historii". Piłkarze zbuntowali się po wulgarnym zachowaniu kibiców

Adam Nowiński
To był niezwykły mecz sobotniej rundy Bundesligi między Bayernem Monachium i TSG 1899 Hoffenheim. Kibice pierwszej z drużyn wywiesili obraźliwe transparenty pod adresem prezesa Hoffenheimu Dietmara Hoppa. Sędzia dwukrotnie przerywał mecz. Po drugiej przerwie piłkarze wrócili na boisko i... przestali grać przeciwko sobie. Wymieniali podania aż do końcowego gwizdka.
Piłkarze Bayernu Monachium i TSG Hoffenheim zrobili coś niezwykłego. Fot. zrzut ekranu z Eleven Sports
Przy stanie gry 6:0 dla Bayernu Monachium kibice tej drużyny wywiesili w 66. minucie obraźliwe i wulgarne transparenty pod adresem właściciela TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa. Sędzia prowadzący spotkanie przerwał mecz. W kierunku trybuny gości podbiegli piłkarze Bayernu oraz ich trener Hans-Dieter Flick. Ich perswazja pomogła i transparenty zniknęły. Jednak nie na długo. Dziesięć minut później mecz znowu przerwano, a sędzia zaprosił piłkarzy do szatni. W tym czasie trwały pertraktacje z kibicami, w których uczestniczyli m.in. Karl-Heinz Rummenigge i Oliver Kahn. Po kwadransie piłkarze wrócili do gry, ale nie wyglądała ona tak jak zwykle. Zawodnicy obydwu drużyn zaczęli wymieniać między sobą podania i nie interesowało ich już atakowanie bramek przeciwnika. To zachowanie, które w mediach nazwano "paktem o nieagresji" i "kontrmanifestacją piłkarzy" wprawiło w osłupienie kibiców oraz komentatorów, którzy otwarcie mówili, że ten mecz Bayernu przejdzie do historii.