Krzysztof Piątek bohaterem. Bezcenne zwycięstwo Herthy Berlin [WIDEO]

Krzysztof Piątek pokonał w sobotę Rafała Gikiewicza strzałem głową i przyczynił się walnie do zwycięstwa Herthy Berlin nad FC Augsburg 2:1 (0:1). Stara Dama oddaliła się od strefy spadkowej, a nasz napastnik zrobił to, czego się od niego oczekuje w stołecznej ekipie.
Krzysztof Piątek w sobotę zdobył cenną bramkę dla Herthy Berlin Fot. Hertha Berlin
Krzysztof Piątek w starciu z Augsburgiem miał nie zagrać, zmagał się z kontuzją stawu skokowego i nie wiadomo było, czy zdąży się wykurować na czas. Polak zacisnął zęby, zdążył się wyleczyć i ku uciesze trenera Pala Dardaia, był w sobotę do jego dyspozycji. Mecz dla stołecznych był bardzo ważny, bo w oczy zaczęło im zaglądać widmo spadku.

W pierwszej połowie spotkanie ułożyło się nie po myśli Herthy. Już w 2. minucie bramkę dla gości strzelił Laszlo Benes i berlińczycy musieli odrabiać straty. Świetnie w bramce gości spisywał się Rafał Gikiewicz, a Florian Niederlechner mógł trafić na 2:0, jednak piłka odbiła się od słupka. Hertha ruszyła do ataku po zmianie stron, a Piątek miał swoje pięć minut.

W 50. minucie zmarnował jeszcze znakomitą okazję do zdobycia gola, ale już w minucie 62. nie chybił celu. Vladimir Darida wrzucił piłkę przed bramkę, a tam Polak wyskoczył najwyżej i doprowadził do remisu 1:1. Wygraną dał Starej Damie Dodi Lukebakio, który w 89. minucie zamienił na gola rzut karny. Gdyby nasz snajper wykonywał, jak to niegdyś miało miejsce, "jedenastki" w klubie, mógłby mieć dwa gole w meczu.

Hertha wygrała i uciekła znad strefy spadkowej, tak samo jak TSG 1899 Hoffenheim, które dość niespodziewanie rozprawiło się u siebie z VfL Wolfsburg. Wilki przegrywały od 8. minuty po kapitalnym golu Christopha Baumgartnera, ale wyrównał Wout Weghorst w 23. minucie. Triumf dał Wieśniakom jeszcze przed przerwą Pavel Kaderabek. Sześć minut dla Wolfsburga rozegrał polski napastnik, Bartosz Białek.

Pewnie zwyciężył wicelider, RB Lipsk, który 3:0 (1:0) rozbił na wyjeździe SC Freiburg. Gole w sobotę zdobywali Christopher Nkunku, Alexander Sorloth oraz Emil Forsberg. Bayer Leverkusen po bramce Patricka Schicka pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach, a Eintracht Frankfurt zremisował 1:1 (0:0) z VfB Stuttgart. Na gola Sasy Kalajdzicia odpowiedział Filip Kostić i obie ekipy podzieliły się punktami.