Iga Świątek za burtą turnieju WTA w Dubaju. Co się stało w pierwszym secie?

Fatalnie weszła w mecz z Garbine Muguruzą Iga Świątek, która we wtorek na 1/8 finału pożegnała się z turniejem WTA w Dubaju. Hiszpanka pokonała naszą mistrzynię 6:0, 6;4 i zagra w ćwierćfinale. A Świątek będzie miała kilka dni na analizę tego, co stało się w pierwszej partii pojedynku.
Tym razem Iga Świątek nie miała na korcie swojego dnia Fot. Twitter / Iga Świątek
Hiszpanka Garbine Muguruza była rywalką Igi Świątek w meczu 1/8 finału turnieju tenisowego w Dubaju. Polka jeszcze nigdy nie grała z byłą liderką rankingu WTA, ale nie mogła spodziewać się łatwej przeprawy. Takiej, jak choćby w pierwszym meczu w Dubaju, gdzie gładko odprawiła Japonkę Misaki Doi 6:2, 6:4.
Pierwszy set nie tyle nie wyszedł naszej 19-latce, bo był pokazem jej niemocy, a z każdą kolejną piłką również rosnącej irytacji, zniechęcenia i braku pomysłu na przełamanie złej passy. Muguruza grała bardzo mądrze, trafiała i gem po gemie budowała przewagę. A Iga Świątek zaprezentowała się tak, jak dawno nie mieliśmy okazji jej widzieć. Masa błędów, zawiedziona mina i porażka 0:6 w secie pierwszym to była jej całkowita antyteza.

W drugiej odsłonie Polka wreszcie się przełamała i wygrała gema, ale zaraz trzy kolejne padły łupem Hiszpanki (3:1). Przełamanie na tym etapie gry okazało się kluczowe, Świątek musiała gonić wynik i wreszcie zaczęła trafiać. Napracowała się, wygrała trzy kolejne gemy i wyszła na prowadzenie 4:3. Gdy wydawało się, że doprowadzi do remisu w meczu, Muguruza zaczęła trafiać i zakończyła spotkanie asem serwisowym. Niespodziewanie szybko zakończyła swoją przygodę z imprezą w Dubaju Iga Świątek. Porażka z Hiszpanką boli zwłaszcza przez pryzmat fatalnego pierwszego seta. Być może to nie był dzień naszej mistrzyni, ale trzeba też dodać, że Garbine Muguruza zagrała we wtorek znakomicie. W ćwierćfinale zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką.