Legia Warszawa pokazała moc. Cztery gole i niebywały wyczyn snajpera

Pewne zwycięstwo w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy odniosła w Lubinie warszawska Legia. Mistrz Polski pokonał Zagłębie 4:0 (3:0), a cztery gole strzelił czeski snajper Thomas Pekhart. Pierwsze trzy ustrzelił raptem w trzynaście minut, nokautując rywali. Komplet punktów zagarnęły też Wisła Kraków i Warta Poznań.
Thomas Pekhart popisał się w niedzielę skutecznością na boisku w Lubinie Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Prowadząca w PKO Ekstraklasie Legia Warszawa znokautowała na wyjeździe Zagłębie w trzynaście minut. Już w 6. minucie faulowany był w polu karnym Miedziowych Thomas Pekhart i sam pewnie zamienił rzut karny na gola. Po chwili czeski snajper podwyższył na 2:0, a hat-tricka skompletował sześć minut później, zadziwiając rywali skutecznością.

Legia w pełni kontrolowała grę, po zmianie stron Pekhart dorzucił jeszcze czwarte trafienie, w 63. minucie ustalił wynik na 4:0 mocnym strzałem. Wojskowi są liderem tabeli i mają nad drugą Pogonią Szczecin siedem punktów zapasu. Zagłębie jest dziewiąte.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4 (0:3)
Bramki: Thomas Pekhart (6-karny, 13, 19, 63)

W Krakowie arcyważny mecz o utrzymanie wygrała Wisła, która podejmowała Stal Mielec. Biała Gwiazda przegrywała od 60. minuty i trafienia Grzegorza Tomasiewicza. W samej końcówce Wisła dopięła swego i wygrała pojedynek po bramkach Felicio Brow Forbesa, Michala Frydrycha i Stefana Savica. Zwycięzcy mają już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Wisła Kraków - Stal Mielec 3:1 (0:0)
Bramki: Felicio Brown Forbes (75), Michal Frydrych (88), Stefan Savic (90) - Grzegorz Tomasiewicz (60)

Tymczasem ostatnia w tabeli ekipa Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrała w Poznaniu Wartą 0:2, a na listę strzelców wpisywali się Makana Baku i Jakub Kuzdra. Zieloni wydają się być już pewni ligowego bytu, zaś Górale są bliżej Fortuna I ligi. Do Stali Mielec tracą punkt i okupują ostatnie miejsce w stawce. Stalowcy są jedno "oczko" przed nimi.

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)
Bramki: Makana Baku (70), Jakub Kuzdra (90)