Iga Świątek nie zagra w 1/8 finału turnieju WTA w Miami. Popełniła zbyt wiele błędów

Iga Świątek po ciężkiej walce przegrała z Chorwatką Aną Konjuh 4:6, 6:2, 2:6 w meczu III rundy turnieju WTA w Miami. Polka popełniła w sobotę zbyt wiele błędów i nie zdołała pokonać dobrze dysponowanej rywalki. W Miami gra jeszcze w turnieju deblowym.
Iga Świątek tym razem musiała uznać wyższość rywalki Fot. WTA
Iga Świątek drugą część sezonu 2021 rozpoczęła w Miami, gdzie rywalizację w turnieju klasy WTA 1000 rozpoczęła od drugiej rundy. W pierwszej miała wolny los. Na początek Polka pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą 6:4, 6;2, a kolejną rywalką okazała się być Chorwatka Anja Konjuh. Doświadczona zawodniczka to już inna półka, niż Czeszka.

I szybko się o tym przekonała Polka, bo Konjuh zdołała ją przełamać i wyszła na prowadzenie 4:2. Nasza 19-latka atakowała, szukała wyrównania, ale nie znalazła sposobu na skuteczną grę Chorwatki, która w ten sposób wyszła na prowadzenie w meczu (6:4). Upał dawał się obu we znaki, ale w secie drugim role się odwróciły.

Nieco bardziej chaotyczna i zmęczona Konjuh zaczęła popełniać więcej błędów, a Świątek grała skutecznie, trafiała i błyskawicznie ułożyła sobie grę w secie drugim. Wygrała go 6:2, efektownie i gładko, wracając do meczu i potwierdzając rolę faworytki spotkania. Ale do awansu było jeszcze daleko, o czym wkrótce przekonała się polska rakieta.

Wygrała co prawda pierwszego gema seta trzeciego, ale nagle coś się zacięło w grze naszej faworytki, a rywalka szła po swoje. Dwa razy przełamała Świątek, prowadziła 4:1, a u Polki pojawiły się nawet łzy. Była bezradna, nie potrafiła wyjść z dołka i niestety przegrała z Chorwatką 2:6 seta trzeciego, a w efekcie całe spotkanie.

Anja Konjuh w 1/8 finału turnieju WTA w Miami zmierzy się z Anastasiją Sewastową z Łotwy. Iga Świątek znalazła się za burtą i może się już przygotowywać do kolejnych startów. W Miami gra jeszcze w turnieju deblowym w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.