Pewne zwycięstwo Włochów. Szwajcaria znów zaskakuje rywali na samym początku

Karol Górski
W niedzielnych meczach grupy C obyło się bez niespodzianek. Włosi pokonali na wyjeździe Bułgarię, a Szwajcaria ograła na własnym terenie Litwę.
Włosi zaliczają kolejne zwycięstwo. Fot. Twitter / @EURO2020
Po 15 minutach meczu ze Szwajcarią Bułgarzy przegrywali już 0:3. Włochom opór stawiali zdecydowanie dłużej. Na prowadzenia Italię wyprowadził tuż przed przerwą Andrea Belotti, który trafił z rzutu karnego. W drugiej połowie na bramkę też trzeba było czekać do końcówki. Strzelili ją Włosi. Wynik meczu na 0:2 ustalił Manuel Locatelli.

Bułgaria - Włochy 0:2
Bramki: Belotti (43' - K), Locatelli (82')

Pierwsza i, jak się okazało, jedyna bramka padła już w 2. minucie meczu. Zdobył ją Xherdan Shaqiri. Szwajcarzy mogli wygrać zdecydowanie wyżej, w drugiej połowie strzelili nawet drugiego gola, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Litwini? Właściwie ani razu nie zagrozili szwajcarskiej bramce i przegrali, choć minimalnie, to w pełni zasłużenie.

Szwajcaria - Litwa 1:0
Bramki: Shaqiri (2')