Popis Realu Madryt z Liverpoolem. Półfinał Ligi Mistrzów jest bardzo blisko

Real Madryt wciąż jest nieuchwytny dla Liverpoolu. Tak samo jak w finale Ligi Mistrzów 2018, Królewscy ograli we wtorek The Reds 3:1 (2:0) i jedną nogą są w półfinale rozgrywek. The Reds przed rewanżem 14 kwietnia na Anfield są w trudnej sytuacji, ale z pewnością jeszcze nie odpuścili walki o miejsce w czwórce.
Vinicius Junior błyszczał we wtorkowym starciu z Liverpoolem i zdobył dwa gole Fot. UEFA
Liverpool FC trzy lata czekał na Real Madryt w Lidze Mistrzów i na okazję do rewanżu za finał w 2018 roku. Wówczas w Kijowie Loris Karius podarował Królewskim triumf w LM, a The Reds przeżyli gorzki wieczór. We wtorek chcieli się rywalom zrewanżować, choć zabrakło w składzie Realu Sergio Ramosa, który w tamtym meczu wyeliminował faulem Mohameda Salaha i stał się wrogiem numer jeden kibiców Liverpoolu.
We wtorek obie drużyny przystąpiły do gry ustawione bardzo ofensywnie, bo straciły filary defensywy przez kontuzje i trenerzy zdecydowali się atakować. The Reds zaczęli defensywnie, a okazje na początku meczu mieli Karim Benzema i Marco Asensio. Dobrze bronił jednak Alisson, człowiek który zastąpił pechowca Kariusa po finale w 2018 roku.

Real grał ofensywnie, rządził w środku pola i pierwszy zagroził bramce rywali. W 13. minucie świetnie urwał się na skrzydle Ferland Mendy, podał przed bramkę, a tam głową sprytnie strzelał Vinicius Junior. Alisson odprowadził tylko piłkę wzrokiem, ta minęła słupek i opuściła murawę. Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla Królewskich.

Liverpool głęboko się okopał i czekał na okazje do kontr. A Real śmiało nacierał i szukał prowadzenia w meczu. W 23. minucie na czystą pozycję starał się wyjść Karim Benzema, ale do końca biegł za nim Ozan Kabak, który znakomicie zablokował Francuza w polu karnym. Liverpool nie zachwycał, ale nie to było celem mistrzów Anglii.

Królewscy dopięli swego w 27. minucie, gdy fenomenalnie podał przez całe boisko Toni Kroos, a Vinicius Junior wpadł między dwóch defensorów, przyjął piłkę klatkę piersiową i na pełnej prędkości strzelił płasko obok golkipera The Reds. Wspaniała akcja i Real znalazł się o krok bliżej od półfinału Ligi Mistrzów. Juergen Klopp musiał wymyślić, jak zaskoczyć rywali. I musiał się pospieszyć, bo w 36. minucie kolejny raz kapitalną długą piłkę zagrał Kroos, a Trent Alexander-Arnold wybijał ją tak, że spadła pod nogi Marco Asensio, który ze spokojem podwyższył na 2:0 dla Los Blancos. Klopp wpadł w furię, biegał wzdłuż linii i krzyczał, wpuścił na murawę Thiago Alcantarę i obserwował, jak stare lisy z Madrytu ogrywają jego zespół.

Liverpool grał fatalnie w defensywie, nie potrafił opanować środka pola i skutecznie zaatakować. Odcięci od piłek byli napastnicy The Reds, Diogo Jota nie doczekał się żadnego dobrego podania, za to Królewscy ze spokojem punktowali mistrzów Anglii. I po pierwszej odsłonie mieli znakomitą sytuację w kontekście awansu do półfinału rozgrywek.

The Reds nie mieli wyjścia, ruszyli do ataku od początku drugiej odsłony i zaraz zdobyli bramkę kontaktową. W 51. minucie meczu wpadł z piłką w pole karne gospodarzy Diogo Jota, uderzył mocno, ale piłka odbiła się od nogi Luki Modricia, powędrowała do Mohameda Salaha, który strzelił swojego gola Realowi. Sędzia sprawdził jeszcze akcję VAR i uznał gola dla Anglików.

Bramka dodała energii i pewności siebie piłkarzom Juergena Kloppa, atak za atakiem sunął na bramkę Thibauta Courtoisa, a Diogo Jota był bardzo blisko szczęścia, ale główkował ponad bramką Los Blancos. Real przeżywał ciężkie chwile, poderwał się z krzesełka Zinedine Zidane, bo ataki The Reds były coraz groźniejsze. A próby odpowiedzi gospodarzy nie stanowiły zagrożenia. W 60. minucie szczęścia z dystansu próbował Kroos, najlepszy piłkarz na murawie, ale tym razem chybił. Real krok po kroku przenosił ciężar gry pod bramkę Alissona i w 65. minucie zadał trzeci cios. Defensywa The Reds przegapiła Lukę Modricia w swoim polu karnym, ten podał kapitalnie do Viniciusa Juniora, który mocnym strzałem podwyższył na 3:1.

Do końca meczu Liverpool szukał okazji, by jeszcze zmniejszyć straty przed rewanżem. Chybiali celu Diogo Jota i Thiago, a w odpowiedzi kontrę Realu zmarnował Karim Benzema. Królewscy krok po kroku zmierzali do szczęśliwego końca meczu, czyli cennej wygranej dwoma bramkami. Liverpool nacierał, próbował i nic już nie wskórał. Strzały Salaha i Wijnalduma zostały zablokowane, Real ma półfinał na wyciągnięcie ręki.
Rewanżowe starcie ćwierćfinałowe Liverpool FC - Real Madryt odbędzie się w środę 14 kwietnia na Anfield. Początek starcia The Reds z Los Blancos o godzinie 21:00. Zwycięzca w półfinale spotka się z lepszym w parze FC Porto - Chelsea Londyn.

Real Madryt - Liverpool FC 3:1 (2:0)
Bramki: Vinicius Junior (27, 65), Marco Asensio (36) - Mohamed Salah (51)
Żółte kartki: Lucas Vazquez - Sadio Mane, Thiago Alcantara, Trent Alexander-Arnold
Sędziował: Felix Brych (Niemcy)

Real: Thibaut Courtois - Ferland Mendy, Nacho, Eder Militao, Lucas Vazquez - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos - Vinicius Junior (85. Rodrygo), Karim Benzema, Marco Asensio (70. Federico Valverde)
Liverpool: Alisson Becker - Andrew Robertson, Nathaniel Phillips, Ozan Kabak (81. Roberto Firmino), Trener Alexander-Arnold - Georgino Wijnaldum, Fabinho, Naby Keita (42. Thiago Alcantara) - Sadio Mane, Diogo Jota (81. Xherdan Shaqiri), Mohamed Salah.