Serie A: powroty Łukasza Skorupskiego i Wojciecha Szczęsnego. Dobry mecz Piotra Zielińskiego

Wojciech Szczęsny znów zagrał w niedzielę w bramce Juventusu Turyn, a jego zespół pokonał w Piemoncie Genoa CFC (3:1). W bramce Bologna FC pojawił się po zakażeniu COVID-19 Łukasz Skorupski, jednak AS Roma ograła zespół Polaka w Rzymie (1:0). Asystę zapisał na swoim koncie Piotr Zieliński, SSC Napoli wygrało z Sampdorią Genua (2:0) Bartosza Bereszyńskiego.
Stara Dama ograła Genoę, a Wojciech Szczęsny znów zagrał w bramce Juventusu Fot. Juventus Turyn
Wojciech Szczęsny, krytykowany po ostatnich występach w barwach Juventusu Turyn, wrócił do bramki Starej Damy, a jego zespół pokonał w niedzielnym meczu 30. kolejki Serie A ograł na swoim terenie Genoa CFC. Goście zdołali po przerwie pokonać polskiego bramkarza - bramkę zdobył Gianluca Scamacca - ale musieli uznać wyższość faworytów.

Dla Juve trafiali w niedzielę Dejan Kulusevski, Alvarto Morata oraz Weston McKennie. Trzy cenne punkty oznaczają umocnienie na podium oraz stratę jednego "oczka" do drugiego AC Milan. Liderujący Inter Mediolan ma nad Starą Damą aż 12 punktów zapasu. I wygrywa kolejne mecze, o czym przekonał się tym razem zespół Cagliari Calcio. Triumf dał Nerazzurrim Matteo Darmian.

Polski bramkarz Łukasz Skorupski wrócił do gry po zakażeniu koronawirusem, którego nabawił się na zgrupowaniu Biało-Czerwonych i zagrał w pojedynku Bologna FC z AS Roma 90 minut. Faworyt wygrał skromnie na Stadio Olimpico, tylko 1:0, po bramce Borjy Mayorala. Wilki zajmują obecnie miejsce siódme, Bologna jest w środku tabeli, dokładnie 11.

W niedzielę błysnął Piotr Zieliński, którego SSC Napoli wygrało 2:0 (1:0) na wyjeździe z Sampdorią Genua Bartosza Bereszyńskiego. Polski defensor zagrał 90 minut, z kolei "Zielu" zaliczył ich 74, ale zanotował asystę przy bramce Fabiana Ruiza w 35. minucie gry. Drugie trafienie po przerwie dorzucił Victor Osimhen, a Napoli dzięki wygranej jest w tabeli czwarte. Sampdoria plasuje się na pozycji dziesiątej.

W innych niedzielnych meczach Serie A Hellas Werona przegrali na swoim terenie z rzymskim Lazio 0:1, gola strzelił w ostatniej akcji meczu Sergej Milinkovic-Savić. Wieczorem ACF Fiorentina podejmie na swoim terenie ekipę Atalanty Bergamo.