Multimedalistka nie zawiodła. Polska sprinterka zdobyła ósmy medal paraolimpijski

Dwudziesty piąty medal dla Polski stał się faktem. Tym razem krążek dołożyła Alicja Jeromin w biegu na 200 m (T47). Polka była trzecia. Jeromin zdobyła swój ósmy medal paraolimpijski, stając się prawdziwą legendą Biało-Czerwonych.
Alicja Jeromin zdobyła w biegu na 200 m (T47) brązowy medal, swój ósmym w karierze paraolimpijskiej. Fot. Adrian Stykowski / Polski Związek Paraolimpijski
Warunki w Tokio od kilku dni nie są dla paralekkoatletów łatwe. Mocno padający deszcz powoduje, że tor dla biegaczy jest wymagający.

W takich warunkach Alicja Jeromin pokazała jednak, że nadal należy do światowej czołówki. Polka pobiegła z czasem 25,05 sekundy, bijąc rekord Europy. To wystarczyło do brązowego medalu, jakże ważnego dla zawodniczki.

Przypomnijmy, że Jeromin (znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Fiodorow) do Tokio przyjeżdżała, jako siedmiokrotna medalistka paraolimpijska.

Zanim sięgnęła po brąz na 200 m (T47) w stolicy Japonii, zdobywała medale kolejno:

Dodatkowo Polka, zawodniczka Startu Radom, wzięła udział w paraigrzyskach po raz piąty. Zaczęła w 2004 roku w Atenach i tak... do Tokio 2020 (właściwie 2021).