Kolejny medal dla Polski na MŚ. Wielka faworytka była poza zasięgiem rywalek

Katarzyna Wasick popłynęła we wtorek po brązowy medal na 50 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Abu Zabi. Wygrała niesamowita Sarah Sjoestroem, a my cieszymy się z drugiego krążka dla Polski w czempionacie. Wcześniej złoto wywalczył Radosław Kawęcki, najlepszy na 200 metrów stylem grzbietowym.
Katarzyna Wasick była trzecia na 50 metrów stylem dowolnym, przed nią dotarły do mety dwie wielkie gwiazdy Fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News
Katarzyna Wasick w swoim kolejnym starcie w Abu Zabi zajęła trzecie miejsce w finale 50 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Abu Zabi. Wygrała znakomita Sarah Sjoestroem ze Szwecji, a srebrny medal wywalczyła tym razem Holenderka Ranomi Kromowidjojo.

Szwedka nie dała szans rywalkom i tak jak w startach eliminacyjnych, zdominowała rywalizację i sięgnęła po złoty medal z czasem 23,08 sekundy. Multimedalistka MŚ i igrzysk, Holenderka Ranomi Kromowidjojo była druga, ale nieznacznie pokonała naszą Katarzynę Wasick. Raptem o 0,09 sekundy. Polka ma jednak medal, na który pracowała solidnie w udanym sezonie 2021.

Na tym samym dystansie była piąta w finale olimpijskim w Tokio, teraz poprawiła się od dwie lokaty i może być dumna, bo to jej pierwszy medal mistrzostw świata na krótkim basenie i pierwszy w ogóle wywalczony w MŚ. Przed rokiem na swoim koronnym dystansie wywalczyła srebro ME, teraz ma brąz czempionatu globu. Pozostaje wywalczyć krążek olimpijski.