Koncertowy występ nowego lidera PKO Ekstraklasy. Czas na odpowiedź z Poznania

Maciej Piasecki
Piłkarze Pogoni Szczecin zrehabilitowali się za porażkę z poprzedniej kolejki PKO Ekstraklasy z Lechem Poznań (0:3), rozbijając w piątkowym pojedynku Radomiak. Wygrana nad drużyną z Radomia aż 4:0 (1:0) pozwoliła szczecińskiemu klubowi powrócić na fotel lidera. W Mielcu Stal uratowała remis z Jagiellonią.
Pogoń Szczecin spisała się świetnie w piątkowym meczu przeciwko Radomiakowi. Szczecinianie znowu liderem ligi. Fot. Twitter/PKO Ekstraklasa
Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

Meczem otwierającym kolejkę było starcie w Mielcu, gdzie spotkały się zespoły z tzw. środka tabeli. Jagiellonia Białystok razem z trenerem Piotrem Nowakiem nadal szuka stabilizacji punktowej, żeby nie być zmuszoną oglądać się nerwowo za plecy. Strefa zagrożona spadkiem nie jest bowiem na tyle oddalona, żeby spokojnie zaliczać wyniki, takie jak w ten piątek.

Stal Mielec uratowała remis w ostatniej chwili i może mówić o sporym szczęściu. Gola na wagę punktu dał gospodarzom Konrad Wrzesiński. W Białymstoku mogą się cieszyć jedynie z faktu, kto strzelił dla "Jagi" gola. Miłosz Matysik to 17-letni piłkarz, który coraz pewniej poczyna sobie na boiskach PKO Ekstraklasy. Oby było tak dalej, z korzyścią nie tylko w Białymstoku.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: Konrad Wrzesiński (90) - Miłosz Matysik (48)

Podrażniona po ostatniej kolejce była za to Pogoń Szczecin. W meczu na szczycie szczecinianie przegrali na własnym terenie aż 0:3 z Lechem Poznań. Z nawiązką odkuli sobie w piątek, ogrywając jedną z rewelacji rundy jesiennej, Radomiak Radom. Pogoń szybko wyszła na prowadzenie, w szóstej minucie wynik otworzył Kamil Drygas. Goście trzymali się nieźle, ale decydująca okazała się sytuacja tuż na początku drugiej połowy. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany pomocnik Radomiaka Luizao.

Cztery minuty po stracie zawodnika goście stracili też gola na 0:2. Kolejne trafienia były już konsekwencją nieodpowiedzialności jednego z zawodników radomskiej drużyny.

Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 4:0 (1:0)
Bramki: Kamil Drygas (6), Kostas Triantafyllopoulos (55), Mateusz Łęgowski (76), Jean Carlos Silva (81)

Na sobotę zaplanowano trzy mecze. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagra z Wartą Poznań (15:00), Zagłębie Lubin z Piastem Gliwice (17:30), a Lechia Gdańsk z Wisłą Kraków (20:00).