Wróciła nadzieja Trójkolorowych. Niesamowity powrót mistrzów świata dzięki Mbappe

18 grudnia 2022, 17:53 • 1 minuta czytania
Fantastyczne emocje w finale piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Francuzi byli już nad przepaścią, ale za sprawą dubletu Kyliana Mbappe obrońcy tytułu wyrównali. Z 2:0 dla Argentyny zrobiło się 2:2 i wiele wskazuje, że będziemy świadkami dogrywki.
Kylian Mbappe zdobył dwa gole w ciągu trzech minut, przywracając do życia mistrzów świata. Fot. ANTONIN THUILLIER/AFP/East News

Wydawało się, że Argentyna jest już bardzo blisko zdobycia mistrzostwa świata. Obrońcy tytułu z Europy mają jednak zupełnie inne plany. Fatalny błąd Nicolasa Otamendiego spowodował, że w 80. minucie finałowego spotkania mistrzostw świata w Katarze Kylian Mbappe dostał szansę z rzutu karnego.

Zobacz bramki Kyliana Mbappe w finale mistrzostw świata Argentyna – Francja:

Dwie minuty później był już remis. Mbappe tym razem wykorzystał składną akcję drużyny, gdzie dużą rolę odegrali Adrien Rabiot oraz Marcus Thuram. Szybka wymiana piłki sprawiła, że gwiazdor Paris Saint-Germain mógł kropnąć w stronę bramki. I to właśnie zrobił niesamowity napastnik, który ma dopiero 23 lata.

Finał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze Argentyna – Francja odbywa się w niedzielę 18 grudnia 2022 roku. Pojedynek mistrzów Ameryki Południowej z mistrzami świata rozgrywany jest na Lusail Iconic Stadium, a prowadzi go pan Szymon Marciniak z Płocka.