Apel o odwołanie Zofii Klepackiej z kadry narodowej. Skandaliczne zachowanie olimpijki

Zrzut ekranu Zofia Klepacka / Flaga LGBT / Kinga Rusin
Zrzut ekranu Zofia Klepacka / Flaga LGBT / Kinga Rusin Facebook.com / flickr.com
Do Prezesa Polskiego Związku Żeglarstwa, Pana Tomasza Chamery.


W imieniu swoim, a także w imieniu tysięcy Polaków, których godność od wielu miesięcy deptana jest przez Panią Zofię Klepacką, sportowczynię, reprezentantkę Polski, olimpijkę, członkinię PZŻ, zwracam się do Pana publicznie z apelem o odwołanie Pani Zofii Klepackiej z kadry narodowej PZŻ.


Zofia Klepacka publikując od kilku miesięcy na swoim oficjalnym fan page filmy pełne agresywnej retoryki, w których regularnie atakuje, obraża i dyskryminuje osoby homoseksualne, nie tylko zapisuje się na czarnych kartach historii polskiego sportu, nie tylko godzi w równość, która jest nadrzędną wartością wszystkich dyscyplin sportowych, ale przede wszystkim stoi w sprzeczności z paragrafem 8 statutu PZŻ, który mówi o tym, iż związek:

„podejmuje wszelkie możliwe i dostępne działania wychowawcze i dyscyplinujące zmierzające do zapobiegania zjawiskom niedozwolonego dopingu, przypadkom rasizmu oraz nawoływania do nienawiści w sporcie”

Olimpijka, jako członkini tego związku, członkini kadry narodowej, używając agresywnego tonu, kontrowersyjnego języka, od dawna uderza w osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe, których w sporcie nie brakuje. W żeglarstwie również. Uderza w sportowców heteroseksualnych posiadających dzieci. Tych sportowców, którzy chcieliby, aby ich dzieci wyrosły na ludzi mądrych, wrażliwych, szanujących wszelkie odmienności.


„Wygramy z LGBT”, "Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski."
To słowa Zofii Klepackiej. Każą postawić stanowcze pytanie prezesowi PZŻ, dlaczego pani Zofia nadal jest członkiem PZŻ?

Czy gdyby Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski zaproponował w warszawskich szkołach kartę „kolorowi+”, mającą na celu uczenie dzieci, aby nie dyskryminowały nigdy kolegów i koleżanek o innych kolorach skóry, a Zofia Klepacka rozpoczęłaby w mediach walkę z taką inicjatywą, czy wtedy PZŻ zareagowałby na zachowanie sportowczyni i uznał, że członkini złamała paragraf 8 statutu? Nie mam najmniejszych wątpliwości, że tak by się właśnie stało.

Zastanawiający jest także sposób wypowiedzi Zofii Klepackiej. Sportowczyni bardzo dziwnie się wysławia. Momentami sprawia wrażenie osoby co najmniej nienaturalnie pobudzonej, mającej problemy z wymową.

Zofia Klepacka chce zostać celebrytką, a swoją popularność buduje obecnie nie na sukcesach sportowych, a na negatywnych emocjach, od których coraz bardziej podejrzewam jest już uzależniona.

Regularne podsycanie złych nastrojów, prowokowanie, obrażanie, nie mają nic wspólnego ze sportem, zasadą fair play i duchem olimpijskim.
Sport to nie tylko sprawność fizyczna. To także odpowiedzialność za ludzi. Sportowiec, to ambasador zasady równości i szacunku. Tak powinno być przynajmniej w teorii. W przypadku Pani Klepackiej tak nie jest.

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego wielokrotnie był pytany przez dziennikarzy o to, czy wyciągnie konsekwencje i usunie Zofię Klepacką z kadry za jej publiczne zachowanie. Brak reakcji związku i odcięcie się od publicznej, niezgodnej z zasadami ogólnie panującymi w sporcie działalności Zofii Klepackiej, uznanie jej publicznych poglądów za prywatne, w mojej opinii kompromitują Polski Związek Żeglarski.

Zofia Klepacka nie jest osobą prywatną. Jej działalność w mediach społecznościowych przenosi się na popularność. Dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki, są dotacjami z kieszeni podatnika. Także mojej.

W paragrafie 8 statutu zawarliście jeszcze państwo punkt stanowiący o tym, iż PZŻ:

„popularyzuje dobre obyczaje żeglarskie”,

Czy dobrym obyczajem jest, że windsurferka, członkini związku nie kryje swoich uprzedzeń do osób LGBT+, także przecież żeglarzy?
Jak ma się czuć po wypowiedziach Klepackiej Jolanta Ogar-Hill, podwójna mistrzyni w żeglarstwie, lesbijka pozostająca w związku z kobietą?

Knajacki sposób wypowiedzi polskiej olimpijki, nieprawdy, jakimi posługuje się w swoich filmikach, pracują nie tylko na opinię samej zainteresowanej, ale także na opinię PZŻ.

Zwracam się do PZŻ jako polski obywatel z apelem o odwołanie Zofii Klepackiej z kadry narodowej.

Zwracam się do Ministerstwa Sportu i Turystyki - Sporty Wyczynowe i dyrektora Pana Marcina Nowaka, o wyciągnięcie dyscyplinarnych konsekwencji w związku z zachowaniem olimpijki.

Zwracam się także z prośbą do sportowców, aby wreszcie zajęli publiczne stanowisko w sprawie swojej koleżanki i aby pod tym apelem się podpisali.

Zwracam się do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, aby zapytano Panią Klepacką, o to, czy na pewno wie, na czym polega sport, jakie idee w sporcie przyświecają? I, czy wie, jaka jest geneza Igrzysk Olimpijskich?

Nie wyobrażam sobie, żeby osoba o tak ujmujących godności ludzkiej poglądach, miała jeszcze kiedykolwiek reprezentować mój kraj na jakichkolwiek mistrzostwach.
Potwierdzeniem na słuszność mojego apelu niech będą komentarze zwolenników Pani Klepackiej pod tym apelem, a także na profilu samej zainteresowanej. Zachęcam Pana prezesa do zapoznania się z nimi. Proszę o przerwanie tej fali nienawiści.
Na profilu Zofii Klepackiej namawia się do zabójstw. Czy sprawą zajmie się prokuratura?


O taki sport i kibiców Państwu chodzi?


Łączę wyrazy szacunku

Damian Maliszewski

Muzyk, dziennikarz, miłośnik sportów wodnych, Polak.

Ps. Czy w Polskim Związku Żeglarskim sportowcy mają dostęp do psychologa i lekarza psychiatry?

Apel w sprawie odwołania Zofii Klepackiej można wysyłać na adres mailowy Polskiego Związku Żeglarskiego:

pyabiuro[at]pya.org.pl

Do Ministerstwa Sportu i Turystyki - Sport Wyczynowy

e-mail: dsw@msit.gov.pl

oraz do Polskiego Komitetu Olimpijskiego:
pkol@pkol.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach