O autorze
Fundacja FaniMani została założona w 2014 roku. Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy poprzez FaniMani.pl. Dzięki serwisowi dokonując zakupu w dowolnym sklepie internetowym (lista wszystkich sklepów), bez ponoszenia dodatkowych kosztów generujemy darowiznę na wybrany przez nas cel społeczny.

Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi podmiotami działającymi w trzecim sektorze. Jako Fundacja chcemy być platformą wymiany informacji na temat NGO w Polsce i łącznikiem między organizacjami społecznymi, darczyńcami oraz przedsiębiorcami. Realizujemy swoją misję we współpracy z setkami firm, znanych lokalnie i międzynarodowo, o których informacje znajdziecie w naszym serwisie. Współdziałanie z otoczeniem biznesowym pozwala nam oferować narzędzia, które pomagają w zbieraniu pieniędzy bez ryzyka i kosztów zarówno dla osób pomagających, jak i dla adresatów pomocy finansowej.

Debata Polskie NGO 3.0

We wtorek – 29.11.2016r. w The Brain Embassy odbędzie się po raz pierwszy, organizowana przez Fundację FaniMani, innowacyjna Debata „Polskie NGO 3.0”. Spotkanie zostanie poświęcone nowoczesnym i kreatywnym rozwiązaniom technologicznym, wykorzystywanym przez organizacje działające w trzecim sektorze. Wezmą w nim udział przedstawiciele fundacji i inicjatyw społecznych, które najbardziej efektywnie wykorzystują potencjał nowoczesnych rozwiązań w swoich działaniach statutowych. Będą to m.in.: WOŚP, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Maraton Warszawski oraz T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. Wszyscy uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wykorzystać innowacyjne technologie, w celu opracowania skutecznych kampanii społecznych i efektywnego zbierania środków na cele statutowe.Już jutro w warszawskim biurze co-creatingowym „The Brain Embassy” o godzinie 11:00 rozpocznie się Debata „Polskie NGO 3.0”. W spotkaniu dotyczącym wykorzystania innowacyjności w celach charytatywnych oraz wpływu internetu i nowych technologii na rozwój trzeciego sektora w Polsce, wezmą udział przedstawiciele fundacji i pomysłodawców najciekawszych akcji społecznych. Każdy z nich podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie opracowania efektywnych kampanii społecznych, szybko docierających do odbiorców dzięki możliwościom jakie niesie internet.

• Przedstawiciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wypowie się na temat „Mulitimożliwości pomocy”. Na przykładzie Wielkiego Finału WOŚP przedstawi nieograniczone możliwości pomocy, dzięki korzystaniu z dostępnych dla każdego technologii i stworzeniu wszechstronnej i komplementarnej platformy do działań charytatywnych, która angażuje w pomoc wszystkich Polaków.

• Przedstawiciel Fundacji Rak’n’Roll – poruszy temat „Odwaga w sieci”. W swojej wypowiedzi odniesie się do stosowania niestandardowych i odważnych przekazów informacyjnych, które zmieniają schemat myślenia na temat choroby nowotworowej, przy użyciu social mediów, na przykładzie kampanii „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”.


• Przedstawiciel Fundacji SYNAPSIS – zgłębi temat „Mniej stereotypowi”. Na przykładzie kampanii „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” opartej na sugestywnych viralach krążących w internecie z udziałem Bartłomieja Topy, wypowie się na temat wykorzystywania nowych technik przekazu, w celu edukacji czym jest autyzm oraz zmiany myślenia o osobach dotkniętych tym zaburzeniem.

• Przedstawiciel T–Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami – odniesie się do tematu „Aktywni dla wspólnego celu”, w którym wypowie się na temat wykorzystania środków marketingowych w ramach nowoczesnego CSRu i budowania emocjonalnej więzi z klientami, przy osiąganiu wspólnego celu charytatywnego, na przykładzie akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami.

• Przedstawiciel Fundacji Maraton Warszawski – w kontekście „Więcej niż bieganie”, wypowie się o zaangażowaniu środowiska biegaczy i wykorzystania ich pasji do biegania, przy użyciu kanałów social mediowych, w celu wsparcia jednej z 6 charytatywnych organizacji, na przykładzie akcji „Biegam Dobrze”.

• Przedstawiciel Fundacji FaniMani – poruszy temat „Świadomość pełna korzyści”. Gdzie na przykładzie serwisu FaniMani.pl opowie o bezkosztowym sposobie wspierania NGO, podczas zakupów online oraz odnalezieniu wspólnej płaszczyzny dla trzeciego sektora i biznesu.

Dzięki dwupanelowej formie debaty wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli aktywnie wziąć udział w rozmowach, z których w jasny sposób dowiedzą się jak wykorzystać innowacyjne technologie w celu opracowania skutecznych kampanii społecznych. Z kolei w drugiej części uzyskają odpowiedzi na pytania: skąd i jak pozyskać fundusze? – czyli poznają nowoczesne metody, efektywnego zbierania środków na cele statutowe.
Organizatorem i pomysłodawcą Debaty „Polskie NGO 3.0” jest Fundacja FaniMani, która wspiera inne organizacje społeczne w zbieraniu funduszy na działania statutowe. Swoją misję realizuje m.in. przez prowadzenie serwisu FaniMani.pl, gdzie każdy może - bez dodatkowych wydatków - wspierać wybraną organizację pozarządową przy okazji zakupów w ponad 800 sklepach internetowych. Wystarczy wskazać, na rzecz której organizacji sklep ma przekazać cześć (średnio 2,5%) wydanych przez nas pieniędzy. Ścisła współpraca z otoczeniem biznesowym pozwala FaniMani oferować narzędzia, które pomagają w zbieraniu pieniędzy bez ryzyka i kosztów, zarówno dla osób pomagających, jak i dla adresatów pomocy finansowej, podczas standardowych zakupów online. Ponadto Fundacja angażuje się w tworzenie nowoczesnych narzędzi dedykowanych trzeciemu sektorowi: serwis płatniczy FaniPay czy usługi tworzenia zbiórek.
„Liczymy, że wnioski z naszej debaty zostaną dostrzeżone przez trzeci sektor, a wskazówki udzielone przez naszych głównych gości przyczynią się do poprawy sytuacji polskich NGO” – Norbert Wierbiłowicz, prezes zarządu Fundacji FaniMani.

Partnerem wydarzenia jest The Brain Embassy. Obiekt ten nie został wybrany przypadkowo. To pierwsze biuro co-creatingowe w Polsce, w którym pracują, spotykają się oraz dzielą swoimi pomysłami i doświadczeniem przedstawiciele różnych światów - korporacji, małych i średnich firm, start-up’ów oraz freelancerzy. To wyjątkowe miejsce o powierzchni 1700 m2 zostało zaprojektowane w oparciu o najnowsze światowe trendy w tworzeniu przestrzeni, które wspierają naturalne powstawanie społeczności, twórczą współpracę między jej członkami oraz rozwój innowacyjnych pomysłów.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują serwisy:
StartupTv.pl i
INNPoland.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona