23 maja o godz. 10:00 w Sali NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Startup Nation”, którego tematem jest transfer technologii. Jak możemy wykorzystywać działalność naukowo-rozwojową w pracy przedsiębiorstw? Jak zmienić „europejski paradoks” i zwiększyć liczbę praktycznie stosowanych innowacyjnych rozwiązań?
Jak uczelnie i instytuty badawcze mogą odpowiednio przygotować się do komercjalizacji swoich prac? Tworzenie pomostu pomiędzy światem nauki i biznesu jest jednym z najważniejszych wyzwań w tworzeniu nowoczesnej gospodarki.
Gościem specjalnym trzeciego spotkania będzie Marcin Szumowski, twórca start-upów technologicznych. Z kilku stworzonych firm, największym sukcesem zakończyła się jego przygoda z Medicalgorithmics SA, którą założył wspólnie z Markiem Dziubińskim w 2005 roku. Medicalgorithmics SA jest wyceniana na GPW na ponad miliard złotych. Obecnie Marcin Szumowski zajmuje się finansowaniem działalności B+R, rozwojem nowych technologii i ich transferem do gospodarki.
Podczas spotkania odbędzie się również debata pt.: „Transfer technologii”
Transfer technologii to przeniesienie myśli naukowej do gospodarki. Kraje będące w światowej czołówce pod względem rozwoju gospodarki, opierają jej tworzenie właśnie na dobrej współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Rynek jest w stanie przyjąć najlepsze patenty i innowacje.
W Polsce współpraca ta nie funkcjonuje najlepiej. Zdaniem przedsiębiorców uczelnie wyższe nie mają im dużo do zaoferowania lub proponowane pomysły nie nadają się do komercjalizacji. Z kolei strona naukowców twierdzi, że biznes nie zgłasza zapotrzebowania na opracowywane technologie i rozwiązania. Jak możemy polepszyć tę sytuację? Odpowiedzi podczas debaty poszukają obecni eksperci.
Inicjatywa Startup Nation ma na celu budowanie wizerunku Polski jako kraju wspierającego młodą przedsiębiorczość, posiadającego zarówno wiedzę w tym zakresie, jak i stosującego odpowiednie rozwiązania.
Organizatorzy zmierzają do budowania świadomości rynkowej i łączenia ze sobą dużych korporacji i startupów. Podczas licznych spotkań poddane zostaną dyskusji obecne rozwiązania oferowane przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Przedstawione studia przypadku z zakresu „best practice”. Uczestnicy debat poszukają najlepszych sposobów na wykształcenie optymalnego systemu wsparcia dla młodych innowacyjnych przedsiębiorstw i rozpoczęcie współpracy z dużymi firmami o ugruntowanej pozycji.
Organizatorem wydarzenia jest Grow Up Start Up oraz Giełda Papierów Wartościowych
w Warszawie, patronat merytoryczny nad spotkaniami objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Partnerzy: Idea Bank, EmiTel i PwC Partnerzy medialni: Forbes i Pierwszy Milion. Patroni medialni: Mediarun, Radio Zet, Radio Zet Chilli, Na Temat.
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się na: www.growupstartup.com