O autorze
Grow Up Start Up ma na celu promocję oraz wsparcie rozwoju przedsiębiorczości młodych oraz integrację środowisk działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Dodatkowo jednym z głównych zadań projektu jest kompleksowa edukacja, wspieranie i promowanie przedsiębiorczości absolwentów uczelni wyższych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form przekazu i komunikacji projekt prowadzi do większej integracji środowisk startupowych, co pozwolą na dynamiczny rozwój mikro – przedsiębiorczości i sektora MŚP w Polsce i Europie. Ważnym elementem przekazywania wiedzy osobom, do których projekt jest skierowany, jest połączenie edukacji wraz z praktyczną wiedzą wykorzystywaną w prowadzeniu własnych działalności. Dzięki innowacyjnemu sposobowi zastosowanemu do realizacji tych założeń, możliwe jest zebranie w jednym miejscu i czasie wielu podmiotów zainteresowanych wsparciem i rozwojem przedsiębiorczości

Jak stosować innowacje?

foto: Leszek Wiśniewski, Jan Dołęga-Kozierowski - Grow Up Start Up
foto: Leszek Wiśniewski, Jan Dołęga-Kozierowski - Grow Up Start Up Grow Up Start Up
23 maja o godz. 10:00 w Sali NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Startup Nation”, którego tematem jest transfer technologii. Jak możemy wykorzystywać działalność naukowo-rozwojową w pracy przedsiębiorstw? Jak zmienić „europejski paradoks” i zwiększyć liczbę praktycznie stosowanych innowacyjnych rozwiązań?


Jak uczelnie i instytuty badawcze mogą odpowiednio przygotować się do komercjalizacji swoich prac? Tworzenie pomostu pomiędzy światem nauki i biznesu jest jednym z najważniejszych wyzwań w tworzeniu nowoczesnej gospodarki.
Gościem specjalnym trzeciego spotkania będzie Marcin Szumowski, twórca start-upów technologicznych. Z kilku stworzonych firm, największym sukcesem zakończyła się jego przygoda z Medicalgorithmics SA, którą założył wspólnie z Markiem Dziubińskim w 2005 roku. Medicalgorithmics SA jest wyceniana na GPW na ponad miliard złotych. Obecnie Marcin Szumowski zajmuje się finansowaniem działalności B+R, rozwojem nowych technologii i ich transferem do gospodarki.Podczas spotkania odbędzie się również debata pt.: „Transfer technologii”
Transfer technologii to przeniesienie myśli naukowej do gospodarki. Kraje będące w światowej czołówce pod względem rozwoju gospodarki, opierają jej tworzenie właśnie na dobrej współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Rynek jest w stanie przyjąć najlepsze patenty i innowacje.


W Polsce współpraca ta nie funkcjonuje najlepiej. Zdaniem przedsiębiorców uczelnie wyższe nie mają im dużo do zaoferowania lub proponowane pomysły nie nadają się do komercjalizacji. Z kolei strona naukowców twierdzi, że biznes nie zgłasza zapotrzebowania na opracowywane technologie i rozwiązania. Jak możemy polepszyć tę sytuację? Odpowiedzi podczas debaty poszukają obecni eksperci.Inicjatywa Startup Nation ma na celu budowanie wizerunku Polski jako kraju wspierającego młodą przedsiębiorczość, posiadającego zarówno wiedzę w tym zakresie, jak i stosującego odpowiednie rozwiązania.
Organizatorzy zmierzają do budowania świadomości rynkowej i łączenia ze sobą dużych korporacji i startupów. Podczas licznych spotkań poddane zostaną dyskusji obecne rozwiązania oferowane przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Przedstawione studia przypadku z zakresu „best practice”. Uczestnicy debat poszukają najlepszych sposobów na wykształcenie optymalnego systemu wsparcia dla młodych innowacyjnych przedsiębiorstw i rozpoczęcie współpracy z dużymi firmami o ugruntowanej pozycji.

Organizatorem wydarzenia jest Grow Up Start Up oraz Giełda Papierów Wartościowych
w Warszawie, patronat merytoryczny nad spotkaniami objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


Partnerzy: Idea Bank, EmiTel i PwC
Partnerzy medialni: Forbes i Pierwszy Milion.
Patroni medialni: Mediarun, Radio Zet, Radio Zet Chilli, Na Temat.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się na: www.growupstartup.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!