O autorze
Jacek Walkiewicz - Psycholog, mówca, trener, autor książki „Pełna MOC życia” i właściciel księgarni „Pełna MOC słów”. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Od 20 lat związany z branżą szkoleniową. Przez uczestników ceniony za inspirujący, narracyjny, pełen humoru i energetyzujący styl prowadzenia szkoleń i wykładów.

NowoczesnaPL-Pełna MOC możliwości

Po raz pierwszy od 1989 roku publicznie wyrażam swoje stanowisko w kwestii ewidentnie politycznej. NowoczesnaPL to dla mnie kwintesencja Pełnej MOCy możliwości. Ponad dwadzieścia lat temu wybrałem życie udane, zamiast udawanego. Dokładnie w 1995 roku opuściłem korporację aby zostać bohaterem swojego życia. Aby chcieć a nie musieć. Aby angażować się a nie poświęcać. Aby być wolnym pomimo strachu. Aby nie żyć w iluzji bezpieczeństwa. Aby płacić składki ZUS i podatki a nie narzekać na niską pensję i czekać na podwyżkę. Zrobiłem to na przekór i wbrew.


Zrobiłem to bojąc się nawet tego, że się boję. Zrobiłem, bo widziałem, że kiedyś zrozumiem, że w życiu są pociągi, które podjeżdżają tylko raz i należy do nich wsiąść. Wsiadłem do pociągu zwanego „przedsiębiorczość”, aby nie przeżyć życia na „pół etatu”, na bocznicy . Dzisiaj pragnę z Pełną MOCą Przekonania poprzeć inicjatywę Ryszarda Petru.


Od ukazania się mojego wykładu na YouTube minęło 2 lata. W tym czasie został obejrzane ponad 1.5 miliona razy. Mówię w nim o tym, jak ważne jest podążanie za marzeniami, jak ważne jest wsparcie innych i jak bardzo ważna jest edukacja, uważność i refleksyjność. Również o tym, jak ważne jest poszukiwanie na swojej drodze mądrych ludzi, mistrzów. Bo zgadzam się, że „ lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć”.

Jest według mnie, tylko jeden sposób na udane życie. To ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Za swoje życie, za swoje decyzje, za ich konsekwencje i za wszystkie przyjęte na siebie zobowiązania. Odpowiedzialność za siebie i tych, którym możemy i musimy pomóc. Odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy. Bo co innych mogą obchodzić nasze zmartwienia, jeśli nie dbamy o realizację większej, wspólnej wizji ?


W ciągu dwóch lat otrzymałem kilkanaście tysięcy maili od ludzi, którzy piszą o tym jak radzą sobie w życiu i od tych, którzy piszą jak sobie nie radzą. Jednym i drugim odpisuję, że życie jest tajemnicze, że warto wejść w nieznane, że warto być odważnym i że wybierając bezpieczeństwo tracimy wolność. A stabilizacja nie istnieje, bo świat, gdyby był stabilny, to by nie istniał.

Młodym mówię, że warto mieć wielką wizję swojego życia, bo im ta wizja większa tym energia do jej realizacji również. Że warto wychodzić poza znaną sferę komfortu i złudną stabilizację, bo nie do tego zostaliśmy stworzeni. Że największa satysfakcja płynie z wysiłku i trudu. Że całe życie wybieramy pomiędzy tym, co łatwe, a tym co dobre. A pieniądze biorą się z pracy. Nie tylko tej, którą ktoś nam da, ale przede wszystkim z tej, którą sami kreujemy. Bo nikt lepiej niż młodzi nie zarazi nas nowym spojrzeniem, nowymi technologiami, nową energią do działania, chęcią zmian i radością odkrywania nieograniczonych możliwości w kreowaniu i realizowaniu najśmielszych wizji .

I dlatego liczę, że NowoczesnaPL porwie młodych , którzy oglądają moje wykłady i którzy potrzebują mądrych wzorów i wsparcia. Liczę na to, że porwie tych dojrzałych, którzy wiedzą, że nic się nie udaje a wszystko wynika z działania. Tych, którzy chcą innych „prowadzić ku” a nie tylko „podążać za", po starej, wytartej ścieżce.

NowoczesnaPL - jestem na TAK. Damy radę.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Krynicka "zgrillowana" przez koleżankę z PiS. Absurdalna walka o mikrofon w Łomży

AFERA HEJTERSKA

WYWIAD 0 0Jak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN

GRZEJE

0 0Miał rodzinę, pracę, a w wolnej chwili mordował. Netflix pokazał historię potwora rodem z horroru
0 0Z tego mostu psy rzucają się w przepaść. Tajemnicy Overtoun Bridge nie rozwiązano do dzisiaj
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"