O autorze
Komitet Obrony Demokracji to nieformalna grupa ludzi, którym drogie są zasady demokracji i szacunek dla Konstytucji RP.

Zawiązała się w ostatnich dniach listopada 2015, po wydarzeniach w Sejmie, w wyniku których zagrożona została niezawisłość Trybunału Konstytucyjnego. Początkowo jedyną drogą kontaktów był… Facebook. W tej chwili jest ponad osiemdziesiąt tysięcy fanów KOD.

Komitet Obrony Demokracji to obecnie stowarzyszenie w fazie rejestracji. 2 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, a następnie dokumenty zostały złożone do sądu i czekamy na zakończenie formalności.

KOD na facebooku

Minister pokazał, gdzie ma opinię KE

Minister spraw zagranicznych powiedział, że jeśli będzie miał czas, zapozna się z opinią Komisji Europejskiej dotyczącą praworządności w Polsce. Czy wynika z tego, że jeśli czasu nie będzie miał, to wrzuci ją do segregatora, jeśli nie do kosza, i nie będzie sobie dokumentem zawracał głowy?


- Za kilka dni będę miał okazję, może w wolnej chwili, się z tym zapoznać - powiedział Witold Waszczykowski. - Dzisiaj odeślę pismo panu Timmermansowi potwierdzające otrzymanie takiej opinii, z informacją, że przekazałem ją do premier i prezydenta, którzy - zakładam - przekażą też tę opinię parlamentowi - dodał. Może pani premier przeczyta opinię? A może pan prezydent? Choć w sumie oni przecież też są zapracowani…

Wiem że nie świadczy to najlepiej o mnie, ale ja naprawdę wciąż nie mogę się nadziwić tej pogardzie okazywanej każdemu, komu nie jest po drodze z PiS. Miłościwie dziś nam panująca partia w trakcie kampanii wyborczej dużo mówiła o arogancji władzy. Wydaje się, że to - podobnie jak z Polską w ruinie - nie była diagnoza a obietnica wyborcza. Nie wiem, czego trzeba, by w arogancji przebić członków obecnego rządu.

Co tak naprawdę powiedział dziś minister spraw zagranicznych? Ni mniej ni więcej, że ma w nosie, co napisała Komisja Europejska i nie będzie zawracał sobie głowy czytaniem 20 stron, które KE przysłała Polsce. 20 stron, na których być może waży się los naszego kraju!


Dlatego napisałam, że nie powinno mnie już to dziwić, bo z takim zachowaniem mamy do czynienia od miesięcy. W zasadzie każdy, kto ośmielił się skrytykować nasz rząd, został obrażony. Senatorom USA, którzy przez lata wspierali Polskę i którzy teraz wyrazili zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego, Beata Szydło zarzuciła niedoinformowanie, a minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odpowiedział: - Ludzie, którzy budowali swoje państwo dopiero w XVIII wieku, będą mówili nam, co to jest demokracja.

Co mówiła Beata Kempa o raporcie Komisji Weneckiej? - Ta opinia jest niewiążąca. Oczywiście, są to jakieś argumenty, postulaty. Czy one są obiektywne?

Były prezydent USA Bill Clinton powiedział, że w Polsce zagrożona jest demokracja. Odpowiedział mu Prezes Jarosław Kaczyński: – Jeżeli ktoś twierdzi, że dziś w Polsce nie ma demokracji, to jest w stanie, który trzeba zbadać metodami medycznymi.

O obrażaniu KOD-u nie ma co wspominać. Nas członkowie PiS bezkarnie wyzywają od najgorszych. Podobnie jak posłów opozycji. Sędziowie Sądu Najwyższego to dla partii rządzącej zespół kolesi.

Dziś minister spraw zagranicznych, który powinien bronić interesu Polski znów pokazał, gdzie ten interes ma. Łatwo to zrozumieć. To nie on i jego koledzy będą naprawiać to, co dziś jest niszczone.


Iwona Leończuk

P.S. Ważna informacja dla wszystkich wybierających się na marsz, który KOD organizuje 4 czerwca w Warszawie. Nastąpiła zmiana miejsca zbiórki. Spotykamy się o godz. 16 na Placu Bankowym! A potem idziemy na Plac Konstytucji. Z uśmiechami, bo może teraz jest źle, ale 4 czerwca 1989 r. pokazaliśmy władzy, że z Polakami trzeba się liczyć i wygraliśmy!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie