O autorze
Odpuściłem sobie studia i etat, żeby prowadzić małą firmę. Jako freelancer optymalizuję strony internetowe pod kątem poprawy wskaźników biznesowych. Ponadto wraz z moim zespołem tworzę kilka projektów dotyczących marketingu internetowego.

Dlaczego uczyć się na polskich bootcampach, a nie od razu po angielsku?

https://www.pexels.com/ Internet
Polski bootcamp, czy amerykański prowadzony w języku angielskim? – to częsta zagadka dla osób, które chcą nauczyć się programowania.Bootcamp dostosowany do polskich potrzeb

Choć mogłoby się wydawać, że zawód programisty jest bardzo uniwersalny i że znajdzie on pracę dosłownie wszędzie – to nic bardziej mylnego! Amerykański rynek pracy potrzebuje programistów zupełnie inaczej ukształtowanych niż wymagają tego polscy pracodawcy. Dlatego też świetnie wyszkolony specjalista z Polski może mieć trudności w znalezieniu pracy za granicą i na odwrót.
Mentor, nadzorujący proces nauki w polskim bootcampie zna tutejszy rynek pracy i doskonale wie czego od młodych programistów oczekują pracodawcy. Dzięki temu może dobrze pokierować kursanta – wskazać mu najnowsze trendy i pomóc zdobyć pożądane umiejętności. Zagraniczny Mentor na tę kwestię będzie patrzył przez pryzmat kraju, w którym pracuje, przez co jego instrukcje mogą okazać się mało przydatne.

Ceny na polską kieszeń

Ukończenie dobrego boocampu gwarantuje szybkie znalezienie zatrudnienia na stanowisku junior developera – można wtedy zarabiać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Aby zarabiać, trzeba zainwestować. Kilka tysięcy złotych w przypadku polskiego bootcampa i kilkanaście tysięcy dolarów w przypadku kursu zagranicznego – jest to ogromna różnica, która dla wielu może być zupełnie nie do przeskoczenia.

Bariera językowa

Oficjalnym językiem programistów jest język angielski, jednak nie jest to zwykły codzienny angielski, którego można nauczyć się w szkole czy na kursie. Nawet native speakerzy mogą mieć problem ze zrozumieniem branżowego języka programistów – po prostu jest on mocno nasączony pojęciami, które rozumie tylko osoba z tego wąskiego kręgu. Proste słowa w uszach programisty znaczą zupełnie co innego, niż w uszach przeciętnego człowieka.


Dlatego też na początku swojej drogi z kodowaniem, kiedy wielu rzeczy trzeba się nauczyć od zupełnych podstaw, dołożenie sobie nauki technicznego żargonu może okazać się zbyt dużą dawką zagadek, co może znacznie zmniejszyć zapał do odkrywania tajników kodowania. Znacznie lepsze efekty osiągnie się kiedy naukę zacznie się po polsku, a techniczny żargon z czasem sam wpadnie do głowy.

Polskie bootcampy programistyczne wcale nie są gorsze merytorycznie od tych prowadzonych w języku angielskim, za to są znacznie tańsze, dostosowane do polskiego rynku pracy, a co najważniejsze – zrozumiałe dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki kodowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!