O autorze
Dziś estetyka i mitologie komiksowe są nierozerwalnym elementem popkultury. W kinie komiksowi superbohaterowie zastąpili przecież herosów z greckich mitów czy Dzikiego Zachodu. Komiks jako medium i jego charakterystyczne elementy, jak dymki, są tak silnie zakorzenione we współczesnosci, że czasem umyka kontekst źródła. Lubię je tropić. O tym przede wszystkim będę pisać na tym blogu. Inne moje teksty o komiksach można przeczytać w serwisie Aleja Komiksu (alejakomiksu.com), w którym pełnię funkcję redaktora naczelnego, a także w „Aktiviście” i „culture.pl”, gdzie piszę (głównie) recenzje.

Ligatura 2015

W Poznaniu, z początkiem lipca rusza 6. Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura. Jechałbym.Program Ligatury 2015, która odbędzie się między 3 a 5 lipca 2015 roku.

Zwracam uwagę na dwa punkty:
1. Wystawa prac i spotkanie z Janem Soekenem, autorem komiksu "Przyjaciele" (premiera na Ligaturze, rzecz o niemieckich policjantach związanych z Ku-Klux-Klanem, na faktach)
2. Wystawa Złe sny Janka Kozy (gość robi świetne paski i rysunki do "Polityki")Ciekawostka: to już 6 edycja festiwalu i 6 zmiana terminu - co roku jest w innym miesiącu (choć dwa razy miesiąc się powtórzył, ale nie rok po roku).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza